Օգոստոսի 3-ին Երեւանում տեղի կունենա մոսկովյան Bad Zu էլեկտրոնային խմբի համերգը.
«Մեր երաժշտությունը շատ բազմազան է, բայց անպայման՝ պարային: Կարելի է ասել՝ փնտրում ենք տարբերակներ, որ մարդկանց ստիպենք պարել: Համերգի բոլոր ներկաներին սպասում է կալորիաների ու հագուստի ակտիվ կորուստ», - Մեդիամաքսի հետ զրույցում նշել է Bad Zu խմբի ղեկավար Ֆիլիպ Ալեքսանդրովը:
Լուսանկարը` Bad Zu
«Ես պրոֆեսիոնալ երաժիշտ եմ ու հիմնականում զբաղվում եմ այլ արտիստների ու գովազդի պրոդյուսինգով: Bad Zu նախագծում արդեն տասը տարի աշխատում ենք թմբկահար Ալեքսանդր Մալիշեւի հետ, որը հայտնի է Saluki-ի, Anikv-ի ու Markul-ի հետ կենդանի ելույթներով»:
Ֆիլիպն ասում է՝ հպարտ է Bad Zu նախագծով, որովհետեւ դրանում կարողացել են համատեղել էթնիկ երաժշտությունն ու ժամանակակից ռեյվը.
«Վերջին երկու տարում նվագել ենք տարբեր երկրներում: Հայաստանյան համերգը նախատեսում էինք դեռ 2020թ.-ին, սակայն հայտնի պատճառներով այն հետաձգվեց», - նշել է Bad Zu-ի ղեկավարը:
Ֆիլիպը Հայաստանին լավ ծանոթ է.
«Կարելի է ասել՝ հիմա Հայաստանում իմ ընկերներից ու հարազատներից ավելի շատ մարդ է բնակվում, քան՝ Ռուսաստանում»:

3 августа в Ереване пройдет концерт московского электронного проекта Bad Zu.
«Наша музыка очень разная, но обязательно танцевальная. Можно сказать, что мы ищем способы заставить людей танцевать. Всех, кто придет на концерт, ждет стремительная потеря калорий и одежды)», - с улыбкой отметил лидер Bad Zu Филипп Александров в беседе с Медиамакс.
Фото: Bad Zu
«Я профессиональный музыкант и в основном занимаюсь продюсированием других артистов и рекламы. В проекте Bad Zu мы уже 10 лет работаем с барабанщиком Александром Малышевым, который известен по живым выступлением с Saluki, Anikv и Markul».
По словам Филиппа, он гордится проектом Bad Zu, в котором соединяются этническая музыка и современный рейв.
«Последние два года мы выступали в разных странах. Мы планировали концерт в Армении еще в 2020 году, но по понятным причинам он пройдет только сейчас», - отметил лидер Bad Zu.
В Армении Филипп не впервые: «можно сказать, что сейчас в Армении у меня живет больше друзей и родственников, чем в России».