Harley-Davidson մոտոցիկլետների սիրահարները առաջին անգամ կհավաքվեն Հայաստանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոտոցիկլետների սիրահարները կայցելեն Երեւան` մասնակցելու հունիսի 14-ից 16-ը կայանալիք Harley-Davidson-ից ոգեշնչված առաջին հայկական մոտոփառատոնին:
Աշխարհահռչակ Harley-Davidson մոտոցիկլետներ վարողների խմբի (Harley Owners Group) հայկական ճյուղի՝ Mount Ararat Chapter-ի կողմից հյուրընկալվող միջոցառումը կհամախմբի շուրջ 50 Harley-Davidson լեգենդար մոտոցիկլետներ եւ 100-ից ավել հյուր:
«Նման մոտոփառատոններն աշխարհում տարածված ֆորմատ են, եւ ուրախ ենք այն բերել Հայաստան: Հյուրընկալելու ենք բազմաթիվ մասնակիցներ Harley-Davidson ի սիրահարների միջազգային համայնքից, որոնցից շատերն առաջին անգամ են այցելելու մեր երկիր։ Այս միջոցառումը ոչ միայն այս լեգենդար մոտոցիկլետների բրենդի եւ դրա մշակույթի տոն է, այլ նաեւ Հայաստանի ջերմ հյուրընկալությունն ու յուրահատուկ մշակութային ժառանգությունը ցուցադրելու հնարավորություն», - ասել է միջոցառման կազմակերպիչ, Mount Ararat Chapter-ի ներկայացուցիչ Գրիգորի Հարությունյանը:
Մոտոփառատոնի մասնակիցները հնարավորություն կունենան ծանոթանալ Հայաստանի մշակութային ժառանգությանը եւ գեղեցիկ լանդշաֆտներին:
Լայն հանրությունն էլ հնարավորություն կունենա տեսնել Harley-Davidson մոտոցիկլետների տպավորիչ շարքը հունիսի 15-ին ժամը 10:00-ին Երեւանի Շահումյանի հրապարակում, որտեղից կմեկնարկի մոտոփառատոնը։
Փառատոնի գլխավոր հովանավորը «Ամարյան» բարեգործական հիմնադրամն է, գլխավոր գործընկերը՝ Երեւանի կոնյակի գործարանը։

First-ever Armenian Harley-Davidson Moto Festival to be hosted in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Motorcycle enthusiasts from different countries are set to gather in Yerevan for the first-ever Armenian Moto Festival Inspired by Harley-Davidson, the Apricot Rally, taking place June 14-16.
Hosted by the Mount Ararat Chapter (the first Harley Owners Group members in Armenia) this event will bring together around 50 legendary Harley-Davidson motorcycles and more than 100 participants.
“Such motorcycle festivals are a popular format worldwide, and we are excited to bring it to Armenia. This event is not only a celebration of this legendary motorcycle brand and its culture, but also an opportunity to showcase Armenia’s warm hospitality and unique cultural heritage,” said Grigory Arutyunyan, the director of the Mount Ararat Chapter.
The general public, in turn, can witness the impressive lineup of Harley-Davidson motorcycles on June 15th at 10:00 am at Shahumyan Square, where the motorcycle festival will kick off.
The main sponsor of the Apricot Rally is Amaryan Charitable Foundation and the main partner is the Yerevan Brandy Company.