Harley-Davidson մոտոցիկլետների սիրահարները առաջին անգամ կհավաքվեն Հայաստանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոտոցիկլետների սիրահարները կայցելեն Երեւան` մասնակցելու հունիսի 14-ից 16-ը կայանալիք Harley-Davidson-ից ոգեշնչված առաջին հայկական մոտոփառատոնին:
Աշխարհահռչակ Harley-Davidson մոտոցիկլետներ վարողների խմբի (Harley Owners Group) հայկական ճյուղի՝ Mount Ararat Chapter-ի կողմից հյուրընկալվող միջոցառումը կհամախմբի շուրջ 50 Harley-Davidson լեգենդար մոտոցիկլետներ եւ 100-ից ավել հյուր:
«Նման մոտոփառատոններն աշխարհում տարածված ֆորմատ են, եւ ուրախ ենք այն բերել Հայաստան: Հյուրընկալելու ենք բազմաթիվ մասնակիցներ Harley-Davidson ի սիրահարների միջազգային համայնքից, որոնցից շատերն առաջին անգամ են այցելելու մեր երկիր։ Այս միջոցառումը ոչ միայն այս լեգենդար մոտոցիկլետների բրենդի եւ դրա մշակույթի տոն է, այլ նաեւ Հայաստանի ջերմ հյուրընկալությունն ու յուրահատուկ մշակութային ժառանգությունը ցուցադրելու հնարավորություն», - ասել է միջոցառման կազմակերպիչ, Mount Ararat Chapter-ի ներկայացուցիչ Գրիգորի Հարությունյանը:
Մոտոփառատոնի մասնակիցները հնարավորություն կունենան ծանոթանալ Հայաստանի մշակութային ժառանգությանը եւ գեղեցիկ լանդշաֆտներին:
Լայն հանրությունն էլ հնարավորություն կունենա տեսնել Harley-Davidson մոտոցիկլետների տպավորիչ շարքը հունիսի 15-ին ժամը 10:00-ին Երեւանի Շահումյանի հրապարակում, որտեղից կմեկնարկի մոտոփառատոնը։
Փառատոնի գլխավոր հովանավորը «Ամարյան» բարեգործական հիմնադրամն է, գլխավոր գործընկերը՝ Երեւանի կոնյակի գործարանը։

Состоится первый в истории армянский мотофестиваль Harley-Davidson - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Любители мотоциклов из разных стран соберутся 14-16 июня в Ереване на "Apricot Rally” - первый в истории армянский мотофестиваль Harley-Davidson.
Мероприятие, организованное Mount Ararat Chapter (первым официальным H.O.G. мотоклубом в Армении), соберет около 50 легендарных мотоциклов Harley-Davidson и более 100 участников.
«Подобные мотофестивали – популярный формат во всем мире, и мы рады представить его в Армении. Многие участники международного сообщества Harley-Davidson впервые посетят нашу страну. Это мероприятие - не только прославление легендарного бренда мотоциклов и мотокультуры, но и возможность продемонстрировать армянское гостеприимство и культурное наследие», – сказал директор Mount Ararat Chapter Григорий Арутюнян.
Публика сможет стать свидетелем впечатляющей колонны мотоциклов Harley-Davidson 15 июня в 10:00 часов на площади Шаумяна, откуда стартует фестиваль.
Главным спонсором “Apricot Rally” выступает благотворительный фонд семьи Амарян, главным партнером - Ереванский коньячный завод.