Ըստ Ադրբեջանի հոգեւոր առաջնորդի, «հայկական եկեղեցին ռեւանշիզմ է քարոզում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի հոգեւոր առաջնորդ Ալահշուքյուր Փաշազադեն ասել է, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը «արժանի չէ, որ ես նրան հրավիրեմ Բաքու»։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, Փաշազադեն ասել է, որ տարեվերջին Բաքվում տեղի կունենա կրոնական առաջնորդների հանդիպում։
«Նա արժանի չէ, որ ես նրան հրավիրեմ Բաքու։ Ժամանակին ես նրան հրավիրեցի Ադրբեջան, նա եկավ, մասնակցեց կրոնական համաժողովի։ Այսօր Հայկական եկեղեցին, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի գլխավորությամբ, ռեւանշիզմ է քարոզում ողջ աշխարհում։ Նա ոչ մի կերպ չի կարողանում ընդունել, որ Ադրբեջանը ազատագրել է իր հողերը։ Նրանք դեռ համաձայն չեն, որ Ղարաբաղը ադրբեջանական հող է։ Մենք նրան առաջարկել ենք ճանաչել այդ փաստը, իսկ հետո կընդունենք Բաքվում։ Կյանքը շարունակվում է, եւ կգա օրը, երբ նա դա կընդունի»,- ասել է Փաշազադեն։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijan’s spiritual leader Allahshukur Pashazadeh stated that Catholicos of All Armenians Karekin II “is not worthy of my inviting him to Baku.”
Pashazadeh said that a meeting of religious leaders will be held in Baku later this year, Trend reports.
“He is not worthy of my inviting him to Baku. At one time I invited him to Azerbaijan, he came here and took part in a religious conference. Today, the Armenian Church led by the Armenian Catholicos preaches revanchism all over the world. So far, it cannot recognize that Azerbaijan has liberated its lands. They still do not agree that Karabakh is Azerbaijani land. We offered him to recognize this fact and then we will receive him in Baku. Life goes on and the day will come when he will recognize it,” Pashazadeh said.