Ստաս Ժիցկին կներկայացնի «ոչ զբոսաշրջային» Հայաստանը
Հունիսի 10-ին, ժամը 18:00-ին Common Ground Books and Spirits-ում (Բաղրամյան, 6) կբացվի հայտնի դիզայներ, նկարիչ եւ մանկավարժ Ստաս Ժիցկու գծանկարների ցուցահանդես-վաճառքը։
«OCULAR VERNACULAR-ը շարք է ոչ զբոսաշրջային, ոչ հանդիսավոր եւ շատ անկեղծ Հայաստանում հեղինակի ամենօրյա կյանքի մասին:
Զգացողությունները դրական են, սերը երկրի հանդեպ՝ անկեղծ, նկարները՝ զգացմունքային, Հայաստանը՝ գեղեցիկ», - նշում են միջոցառման կազմակերպիչները։
Ստաս Ժիցկին Ստաս Ժիցկին
Ստաս Ժիցկին դիզայնի ոլորտում մի քանի տասնյակ մրցանակների եւ պարգեւների դափնեկիր է, այդ թվում՝ Good Design Award՝ Rich հյութի համար եւ RedDot Award՝ Diamonds Inside ոսկերչական հավաքածուի համար։ Նա Cannes Lions, Eurobest, AD Stars փառատոնների ժյուրիի անդամ է։

Стас Жицкий представит «непарадную» Армению - Mediamax.am
10 июня в 18:00 часов в пространстве Common Ground Books and Spirits (Баграмяна, 6) откроется выставка-продажа рисунков дизайнера, художника и  преподавателя Стаса Жицкого.
«OCULAR VERNACULAR - это серия ежедневных ощущений от жизни автора в нетуристической, непарадной и очень душевной Армении.
Ощущения - позитивные, любовь к стране - искренняя, картинки - эмоциональные, Армения – прекрасная», - говорится в анонсе меропрития.
Стас Жицкий Стас Жицкий
Стас Жицкий - лауреат нескольких десятков премий и наград в области дизайна, в том числе Good Design Award за сок Rich, RedDot Award - за ювелирную коллекцию Diamonds Inside. Является членом жюри фестивалей Cannes Lions, Eurobest, AD Stars.