“Ազատության” նախկին աշխատակիցը դիմել է բոլոր նրանց, ովքեր Երեւանում կընդունեն ռադիոկայանի նախագահին - Mediamax.am
6362 դիտում
“Ազատության” նախկին աշխատակիցը դիմել է բոլոր նրանց, ովքեր Երեւանում կընդունեն ռադիոկայանի նախագահին
Սթիվեն Քորն
Լուսանկարը` http://gdb.rferl.org/
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում է գտնվում "Ազատություն/Ազատ Եվրոպա” ռադիոկայանի նախագահ Սթիվեն Քորնը:
Մեդիամաքս-ը ստացել է “Ազատության” հայկական ծառայության նախկին աշխատակից Աննա Կարապետյանի բաց նամակը` ուղղված “բոլոր նրանց, ովքեր Երեւանում կընդունեն Սթիվեն Քորնին”:
Նա մասնավորապես նշել է, որ փետրվարի 26-ին եւ 27-ին ռադիոկայանն “իր անգլերեն միակողմանի հաղորդագրություններով հաստատել է ադրբեջանական պաշտոնական պրոպագանդայի սուտը` իբրեւ ղարաբաղյան պատերազմի սկիզբ նշելով Խոջալուն”:
Աննա Կարապետյանը նշել է, որ “Ազատության” հայկական ծառայությունը դրան որեւէ կերպ չի արձագանքել: Ավելին, ռադիոկայանի ռուսական եւ հայկական ծառայությունները մերժել են չեխ լրագրող Դանա Մազալովայի հետ հարցազրույցի գաղափարը, ով անձամբ ներկա է եղել Խոջալոում 1992 թվականին:

Former RFE/RL employee turns to those who will receive the President of the radio station in Yerevan - Mediamax.am
6236 views
Former RFE/RL employee turns to those who will receive the President of the radio station in Yerevan
Steven Korn
Photo: http://gdb.rferl.org/
Yerevan/Mediamax/. President of “Radio Liberty/Free Europe” Steven Korn is in Yerevan.
Mediamax received an open letter of the former employee of the Armenian service of the radio station, Anna Karapetyan, “addressed to all those who will receive Steven Korn in Yerevan”.
The letter particularly reads that the radio station “fully repeated the lie of the Azerbaijani state propaganda presenting the Khojalu events as the start to the Karabakh war” in its English-language programmes on February 26 and 27”.
Anna Karapetyan noted that the Armenian service of RFE/RL didn’t give any response to it.
Moreover, the Armenian and Russian services of the radio station refused the offer on interviewing Czech journalist Dana Mazalova who was the direct eye-witness of the Khojalu events in 1992.