“Ազատության” նախկին աշխատակիցը դիմել է բոլոր նրանց, ովքեր Երեւանում կընդունեն ռադիոկայանի նախագահին - Mediamax.am
6362 դիտում
“Ազատության” նախկին աշխատակիցը դիմել է բոլոր նրանց, ովքեր Երեւանում կընդունեն ռադիոկայանի նախագահին
Սթիվեն Քորն
Լուսանկարը` http://gdb.rferl.org/
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում է գտնվում "Ազատություն/Ազատ Եվրոպա” ռադիոկայանի նախագահ Սթիվեն Քորնը:
Մեդիամաքս-ը ստացել է “Ազատության” հայկական ծառայության նախկին աշխատակից Աննա Կարապետյանի բաց նամակը` ուղղված “բոլոր նրանց, ովքեր Երեւանում կընդունեն Սթիվեն Քորնին”:
Նա մասնավորապես նշել է, որ փետրվարի 26-ին եւ 27-ին ռադիոկայանն “իր անգլերեն միակողմանի հաղորդագրություններով հաստատել է ադրբեջանական պաշտոնական պրոպագանդայի սուտը` իբրեւ ղարաբաղյան պատերազմի սկիզբ նշելով Խոջալուն”:
Աննա Կարապետյանը նշել է, որ “Ազատության” հայկական ծառայությունը դրան որեւէ կերպ չի արձագանքել: Ավելին, ռադիոկայանի ռուսական եւ հայկական ծառայությունները մերժել են չեխ լրագրող Դանա Մազալովայի հետ հարցազրույցի գաղափարը, ով անձամբ ներկա է եղել Խոջալոում 1992 թվականին:

Бывшая сотрудница «Свободы» обратилась к тем, кто будет принимать в Ереване президента радиостанции - Mediamax.am
5878 просмотров
Бывшая сотрудница «Свободы» обратилась к тем, кто будет принимать в Ереване президента радиостанции
Стивен Корн
Фото: http://gdb.rferl.org/
ЕреванМедиамакс/. В Ереване находится президент «Радио Свобода/ Свободная Европа» Стивен Корн.
Медиамакс получил открытое письмо бывшей сотрудницы армянской службы радиостанции Анны Карапетян, «адресованное всем тем, кто будет принимать Стивена Корна в Ереване».
В письме, в частности говорится, что 26 и 27 февраля радиостанция в своих передачах на английском языке «полностью повторила ложь азербайджанской государственной пропаганды, представив ходжалинские события в качестве начала карабахской войны».
Анна Карапетян отметила, что армянская служба «Свободы» никак на это не отреагировала, более того, армянская и русская службы радиостанции отвергли предложение об интервью чешской журналистки Даны Мазаловой, которая была непосредственным очевидцем событий в Ходжалу в 1992 году.