Փաշինյան. Հայաստանում կոռուպցիան պետք է անհնար լինի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր ասել է, որ այժմ Հայաստանի օրակարգում կարեւորագույն հարցերից մեկը կոռուպցիայի դեմ պայքարն է:
«Ռազմավարական առումով մեզ համար կարեւոր է ոչ թե կոռուպցիայի դեմ պայքար ունենալ, այլ՝ կոռուպցիայի կանխարգելման հստակ գործող մեխանիզմներ, որոնցով կամ կոռուպցիան Հայաստանում լինի անհնար, կամ այնքան նվազագույն մակարդակ ունենա, որ որպես հանրային խնդիր ընդհանրապես չլինի օրակարգում»,- Հակակոռուպցիոն հանձնաժողովի հետ հանդիպմանն ասել է վարչապետը:
Նա հույս է հայտնել, որ կարճ ժամանակահատվածում հանձնաժողովի հետ հնարավոր կլինի լուծել հակակոռուպցիոն ռազմավարության մեջ ֆիքսված խնդիրները:

Пашинян: коррупция в Армении должна быть невозможной - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян сказал сегодня, что борьба с коррупцией является одним из важнейших вопросов на повестке Армении.
«Стратегически для нас важна не борьба с коррупцией, а создание четких механизмов для ее предотвращения, при которых коррупция в Армении будет либо невозможной, либо на столь низком уровне, что не будет представлять собой общественно важной задачи», - сказал премьер-министр на встрече с Комиссией по борьбе с коррупцией.
Пашинян выразил надежду, что совместно с Комиссией в сжатые сроки удастся решить проблемы, зафиксированные в Антикоррупционной стратегии.