Փաշինյան. Հայաստանում կոռուպցիան պետք է անհնար լինի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր ասել է, որ այժմ Հայաստանի օրակարգում կարեւորագույն հարցերից մեկը կոռուպցիայի դեմ պայքարն է:
«Ռազմավարական առումով մեզ համար կարեւոր է ոչ թե կոռուպցիայի դեմ պայքար ունենալ, այլ՝ կոռուպցիայի կանխարգելման հստակ գործող մեխանիզմներ, որոնցով կամ կոռուպցիան Հայաստանում լինի անհնար, կամ այնքան նվազագույն մակարդակ ունենա, որ որպես հանրային խնդիր ընդհանրապես չլինի օրակարգում»,- Հակակոռուպցիոն հանձնաժողովի հետ հանդիպմանն ասել է վարչապետը:
Նա հույս է հայտնել, որ կարճ ժամանակահատվածում հանձնաժողովի հետ հնարավոր կլինի լուծել հակակոռուպցիոն ռազմավարության մեջ ֆիքսված խնդիրները:

Pashinyan: Corruption must be impossible in Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has stated today that the fight against corruption is one of the key issues on Armenia’s agenda now.
“In the strategic aspect, it is important for us to have not a fight against corruption but clear, working mechanisms for preventing corruption, which will either make corruption impossible in Armenia or keep it at such an insignificant level that it is no longer a public issue,” Pashinyan said at the meeting of the Anti-Corruption Commission.
According to the Prime Minister, he hopes that it will be possible to correct the issues in the anti-corruption strategy soon together with the commission.