Արմեն Սարգսյանը խոսել է STARMUS փառատոնի կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն ասել է, որ STARMUS 6-րդ միջազգային փառատոնը կարեւոր քայլ է զբոսաշրջության զարգացման համար:
«Կորոնավիրուսի պատճառով զբոսաշրջության եւ դրա հետ կապված հյուրանոցային, սպասարկման, ռեստորանային բիզնեսի վիճակը բավականին բարդ է։ Ըստ էության, փառատոնը յուրատեսակ խթան կդառնա զբոսաշրջությունն առաջ մղելու համար»,- նշել է Հայաստանի նախագահը:
STARMUS 6-րդ փառատոնը Հայաստանում նախատեսվում է անցկացնել 2021թ. սեպտեմբերի 6-11-ը:
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ «աշխարհահռչակ գիտնականները մեկ շաբաթվա ընթացքում իրենց հանդիպումներով եւ դասախոսություններով նոր մտքեր ու գաղափարներ կհաղորդեն եւ կոգեւորեն մեր գիտնականներին ու երիտասարդությանը»:

Armen Sarkissian highlights the role of STARMUS - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian has stated that the STARMUS VI Festival will play an important role in development of tourism.
“Tourism and related industries such as hotel, restaurant and service businesses are in a difficult position now because of COVID-19. The festival will become an impetus for advancing tourism,” said President Sarkissian.
STARMUS VI is scheduled to be held in Armenia on September 6-11, 2021.
Armen Sarkissian has added he is certain that “during the week of the visit to Armenia, world-renowned scientists will inspire new ideas at meetings and lectures and encourage Armenian scientists and youth.”