Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 2-ից Հայաստանում կբացվի "Պուտին” ակումբը:
“Ակումբի ստեղծման նպատակը հայ-ռուսական հարաբերությունների, ընդհանուր պատմության եւ հաղթանակների, ԵվրԱզԷՍ միության ստեղծման, ինչպես նաեւ երիտասարդ սերնդի դաստիրակության վերաբերյալ Ռուսաստանի նախագահի թեկնածու, վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի գաղափարների ժողովրդականացումն է: Հայաստանցի երիտասարդներից ստացված առաջարկներից ելնելով` պարզ է դառնում, որ այն մեծ համակրանք ունի Վլադիմիր Պուտինի նկատմամբ, նախ եւ առաջ, այն պատճառով, որ նրան հաջողվել է ընդգծել կարեւորագույն առաջնահերթությունները եւ ճիշտ շեշտադրություն դնել երկու պետությունների միջեւ հարաբերություններում”,- հաղորդագրությունում մեջբերվում են “ԱՊՀ երկրների երիտասարդական միություն” ՀԿ նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանի խոսքերը:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ “Պուտին” ակումբը տեղակայվելու է Հայաստանում Ռուսական գրքերի տներում, իսկ հանրությունը հնարավորություն կունենա`
- օգտվել Վլադիմիր Պուտինի մասին պատմող գրականությունից;
- դիտել Վլադիմիր Պուտինի մասին վավերագրական ֆիլմեր;
- քննարկումներ անցկացնել Վլադիմիր Պուտինի գաղափարների, սկզբունքների եւ ծրագիրների շուրջ:
“Պուտին” ակումբը կունենա իր կայքը ռուսերեն եւ հայերեն լեզուներով, ինչպես նաեւ պարբերաբար բուկլետներ, բրոշյուրներ եւ ամսագրեր կտպագրի Վլադիմիր Պուտինի մասին:

Премьер-министр России Владимир Путин
«Целью создания клуба будет популяризация идей премьер-министра, кандидата в Президенты России В.В. Путина о российско-армянских отношениях, общей истории и победах в ней, создания сообщества ЕврАзЭС, а также о воспитании подрастающего поколения. Исходя из предложения, поступившего от армянской молодежи, становится ясно, что она испытывает большую симпатию к Владимиру Путину, прежде всего, потому что он сумел выделить наиболее важные приоритеты и расставить правильные акценты в отношениях двух стран»,- в сообщении приводятся эти слова председателя Совета правления Молодежного союза стран СНГ Андраник Никогосян.
В сообщении говорится, что «клуб «Путин» будет располагаться в Домах русской книги в Армении, а участники сообщества будут иметь возможность:
- пользоваться литературой о Владимире Путине;
- смотреть документальные фильмы о Владимире Путине;
- проводить обсуждения об идеях Владимира Путина, его принципах и программах.
Клуб «Путин» будет иметь свой сайт на русском и армянском языках, а также будет периодически издавать буклеты, брошюры и журналы о Владимире Путине».