Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին՝ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ:
«Դուք կանգնած եք եղել Ղարաբաղյան շարժման, Հայաստանի ու Արցախի անկախության հռչակման, 20-րդ դարավերջին հայոց պետականության վերականգնման եւ կայացման ակունքներում: Մեծ ու ծանրակշիռ է Ձեր դերը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության ամրապնդման, որպես միջազգային իրավունքի սուբյեկտ կայանալու, Հայաստանի եւ Արցախի անվտանգության ապահովման գործում։ Չեմ կարող չնշել Ձեր բեղմնավոր գիտական գործունեությունը եւ բարձրարժեք աշխատությունները»,- ասված է ուղերձում:

Армен Саргсян поздравил Левона Тер-Петросяна с 75-летием - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян направил поздравительное послание первому президенту Армении Левону Тер-Петросяну по случаю 75-летия.
«Вы стояли у истоков Карабахского движения, провозглашения независимости Армении и Арцаха, восстановления и становления армянской государственности в конце 20-го века.
Вы сыграли большую и значимую роль в укреплении суверенитета Республики Армения, ее становлении как субъекта международного права, а также в деле обеспечения безопасности Армении и Арцаха. Не могу не отметить Вашу плодотворную научную деятельность и ценные научные труды»,- говорится в послании.