Երեւան: Մեդիամաքս: Մայիսի 31-ին կայացած Մեդիամաքս մեդիա-ընկերության 20-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ հայտարարվել է Mediamax Plus հարթակի գործարկման մասին:
«Մեդիամաքսը ոչ միայն մեդիա է, այլեւ էկոհամակարգ, որը փորձում է իր շուրջը լավ միջավայր ստեղծել: Մեր 20-ամյակի առիթով որոշեցինք կանոնակարգել այդ գործունեությանը եւ ստեղծել Mediamax Plus հարթակը: Աշխատանքի բերումով հաճախ առնչվում ենք լավ կրթական եւ մշակութային նախաձեռնությունների հետ, որոնք աջակցության կարիք ունեն, եւ այն կազմակերպությունների հետ, որոնք ունեն կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության բյուջեներ, սակայն երբեմն դժվարանում են լավագույն կիրառությունը գտնել դրանց համար: Mediamax Plus-ը կապող օղակ է լինելու, որը միավորելու է աջակցության կարիք ունեցողներին եւ այն տրամադրողներին», - ասել է Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
«Արդեն կարող ենք հայտնել Mediamax Plus-ի առաջին նախագծի մասին: Մեր միջնորդությամբ JTI Armenia ընկերությունը միջոցներ կհատկացնի Հայաստանի Ազգային պատկերասրահին՝ Հովնաթան Հովնաթանյանի կտավներից մեկը վերականգնելու եւ վերականգնումից հետո ցուցադրելու համար: Այս նախագծի մանրամասները կհայտնենք առաջիկայում», - ասել է Արա Թադեւոսյանը:

Mediamax Plus platform launched
Yerevan /Mediamax/. Mediamax Media Company has announced the launch of its new platform, Mediamax Plus, at the event celebrating the 20th anniversary of the company on May 31.
Mediamax is not just a media company, it is an ecosystem building a good environment around itself. To mark our 20th anniversary, we decided to regulate the process and create Mediamax Plus. Professionally, we often come across good educational and cultural initiatives that need support and organizations that allocate funds for corporate social responsibility projects but can’t always find the best ways to do it. Mediamax Plus platform can become the link between those who needs support and those who want to provide it,” said Director of Mediamax Ara Tadevosyan.
“We can already announce the first project of our new platform. With our mediation, JTI Armenia will donate funds to the Armenian National Gallery for restoration and display of a painting by Hovnatan Hovnatanyan. We will tell about the project in more detail soon,” added Ara Tadevosyan.