Երեւան: Մեդիամաքս: Մայիսի 31-ին կայացած Մեդիամաքս մեդիա-ընկերության 20-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ հայտարարվել է Mediamax Plus հարթակի գործարկման մասին:
«Մեդիամաքսը ոչ միայն մեդիա է, այլեւ էկոհամակարգ, որը փորձում է իր շուրջը լավ միջավայր ստեղծել: Մեր 20-ամյակի առիթով որոշեցինք կանոնակարգել այդ գործունեությանը եւ ստեղծել Mediamax Plus հարթակը: Աշխատանքի բերումով հաճախ առնչվում ենք լավ կրթական եւ մշակութային նախաձեռնությունների հետ, որոնք աջակցության կարիք ունեն, եւ այն կազմակերպությունների հետ, որոնք ունեն կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության բյուջեներ, սակայն երբեմն դժվարանում են լավագույն կիրառությունը գտնել դրանց համար: Mediamax Plus-ը կապող օղակ է լինելու, որը միավորելու է աջակցության կարիք ունեցողներին եւ այն տրամադրողներին», - ասել է Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
«Արդեն կարող ենք հայտնել Mediamax Plus-ի առաջին նախագծի մասին: Մեր միջնորդությամբ JTI Armenia ընկերությունը միջոցներ կհատկացնի Հայաստանի Ազգային պատկերասրահին՝ Հովնաթան Հովնաթանյանի կտավներից մեկը վերականգնելու եւ վերականգնումից հետո ցուցադրելու համար: Այս նախագծի մանրամասները կհայտնենք առաջիկայում», - ասել է Արա Թադեւոսյանը:

Запущена платформа Mediamax Plus - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 31 мая на мероприятии, посвященном 20-летию медиа-компании Медиамакс, было объявлено о запуске платформы Mediamax Plus.
«Медиамакс - это не только медиа, но и экосистема, которая пытается создать вокруг себя хорошую атмосферу. По случаю нашего 20-летия мы решили «регламентировать» эту деятельность и создать платформу Mediamax Plus. В нашей работе мы встречаем хорошие образовательные и культурные инициативы, которые нуждаются в поддержке, а также организации, которые порой затрудняются найти достойное применение своим бюджетам по корпоративной социальной ответственности. Mediamax Plus будет связующим звеном, которое объединит тех, кто нуждается в поддержке и тех, кто ее может потенциально предоставить»,- сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
«Уже можем сообщить о первом проекте Mediamax Plus. Благодаря нашему посредничеству компания JTI Armenia предоставит средства Национальной картинной галерее Армении, чтобы отреставрировать одно из полотен Овнатана Овнатаняна. В ближайшее время мы расскажем о подробностях этого проекта»,- отметил Ара Тадевосян.