Երեւան: Մեդիամաքս:ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը Ցեղասպանության կանխարգելման հարցերով ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ խորհրդական Ադամա Դիենգի հետ հանդիպմանը քննարկել է ցեղասպանությունների կանխարգելման համատեքստում կրթության դերի բարձրացման հարցը։
ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ ՀՀ մշտական ներկայացուցչի կողմից վերահաստատվել է մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման խնդիրների կարեւորությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքական օրակարգում։
Քննարկվել են նաեւ Հայաստանում կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երրորդ գլոբալ ֆորումի նախապատրաստական աշխատանքները։

Вопроc предотвращения геноцидов остается на внешнеполитической повестке Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Постоянный представитель Армении в ООН Мгер Маргарян на встрече со спецсоветником генсека ООН по вопросам предотвращения геноцидов Адама Диенгом обсудил вопрос поднятия роли образования в контексте предотвращения геноцидов.
Как сообщает пресс-служба МИД, постоянный представитель Армении подтвердил значимость вопросов предотвращения преступлений против человечества во внешней повестке страны.
На встрече такжа обсуждались подготовительные работы по проведению в Армении  третьего глобального форума «Против преступлений геноцида».