Երեւան: Մեդիամաքս:ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը Ցեղասպանության կանխարգելման հարցերով ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ խորհրդական Ադամա Դիենգի հետ հանդիպմանը քննարկել է ցեղասպանությունների կանխարգելման համատեքստում կրթության դերի բարձրացման հարցը։
ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ ՀՀ մշտական ներկայացուցչի կողմից վերահաստատվել է մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման խնդիրների կարեւորությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքական օրակարգում։
Քննարկվել են նաեւ Հայաստանում կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երրորդ գլոբալ ֆորումի նախապատրաստական աշխատանքները։

Genocide prevention issues on Armenia’s agenda
Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Permanent Representative to the United Nations Mher Margaryan had a meeting with Adama Dieng, United Nations Special Adviser on the Prevention of Genocide. The sides discussed increasing the role of education in prevention of genocides.
According to the Armenian MFA, Armenia’s Permanent Representative reiterated the importance that the country attaches in its foreign agenda to issues of preventing crimes against humanity.
The sides also discussed the preparation work for the Third International Global Forum Against the Crime of Genocide to be held in Armenia.