Պետական ակադեմիական երգչախումբը ելույթ կունենա Տաթեւի վանքում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 11:00-ին, Տաթեւի վանական համալիրի բակում տեղի կունենա Հայաստանի պետական ազգային ակադեմիական երգչախմբի համերգը՝ դիրիժոր Հովհաննես Չեքիջյանի ղեկավարությամբ։
Համերգը տեղի կունենա «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի նախաձեռնությամբ՝ «Տաթեւի վերածնունդ» ծրագրի շրջանակներում։
Հոկտեմբերի 16-ին լրանում է «ՏաԹեւեր» ճոպանողու գործարկման 7-րդ տարին։
Համերգային ծրագրի ընթացքում կհնչեն հայ, ռուս, եվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։
Համերգը կազմակերպվում է Տաթեւի վանքի հարակից համայնքների բնակիչների, զբոսաշրջիկների եւ բոլոր ցանկացողների համար։
«Տաթեւի Վերածնունդ» նախագիծը վանական ու զբոսաշրջային բաղադրիչների համադրման միջոցով նպատակ ունի բարձրացնել Տաթեւի վանական համալիրի դերն ու նշանակությունը, եւ տարածաշրջանը դարձնել զբոսաշրջության գրավիչ կենտրոն։

State Academic Choir of Armenia to perform at Tatev Monastery - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. State Academic Choir of Armenia led by Conductor Hovhannes Chekidjian will hold a concert at the garden of Tatev Monastery Complex on October 16 at 11:00 AM.
The concert is organized within the frames of Tatev Revival Project led by Initiatives for Development of Armenia (IDeA) Foundation.
Tatever ropeway will mark the 7th anniversary of its operation on October 16.
The concert is organized for residents of the adjacent communities, tourists and everyone interested.
Tatev Revival Project is designed to revitalize Tatev Monastery and make it a world-class tourist destination by combining its religious and cultural legacies.