Երեւան: Մեդիամաքս: Աղավնաձորի ճամբարում կայացել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի երրորդ փուլի փակման արարողությունը:
Դիմելով մասնակիցներին, ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Վահագն Մելիքյանն ասել է.
«Դուք մեր ապագան եք: Պահեք ու պահպանեք մեր երկիրը, պահպանեք մեր լեզուն ու ավանդույթները: Հավատում եմ, որ այս օրերը ուրախ ու բովանդակալից են անցել, եւ ձեր կապը Հայրենիքի հետ ավելի կսերտանա: Երբ վերադառնաք տուն, կլինեք Հայաստանի դեսպանները Սփյուռքում: Բոլորդ ամուր կապվեք իրար, ցանց ստեղծեք, ներգրավեք նաեւ ձեր մյուս ընկերներին, եղեք համախմբված եւ միասնական»:
Ծրագրի այս տարվա երրորդ փուլին մասնակցում էր 172 սփյուռքահայ պատանի ու աղջիկ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Մոլդովայից, Վրաստանից, Թուրքիայից, Հորդանանից, Քուվեյթից, ԱՄՆ-ից, Նիդերլանդներից, Կիպրոսից, Չեխիայից եւ Շվեդիայից:

Yerevan/Mediamax/. The closing ceremony of the third stage of Armenian Ministry of Diaspora’s Ari Tun (Come Home) program took place in Aghavnadzor camp.
Deputy Minister of Diaspora of Armenia Vahagn Melikyan addressed the participants:
“You are our future. Keep and protect our country, our language and traditions. I hope you had happy and saturated days here and strengthened your bonds with homeland. You will become ambassadors of Armenia for diaspora, when you return home. I encourage you to keep in touch with each other, create a network, involve other friends and be united together.”
The third stage of Ari Tun involved 172 Armenian boys and girls from Russia, Ukraine, Belarus, Moldova, Georgia, Turkey, Jordan, Kuwait, USA, the Netherlands, Cyprus, Czech Republic and Sweden.