ՀՀ նախագահը ցավակցել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ մարտի 22-ին Լոնդոնում տեղի ունեցած ահաբեկչության եւ դրա հետեւանքով անմեղ զոհերի ու վիրավորների կապակցությամբ:
«Այս դժվարին պահին Բրիտանիայի բարեկամ ժողովրդին եւ կառավարությանը հղում եմ իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունը՝ վերահաստատելով Հայաստանի համերաշխությունը բռնության ու ահաբեկչության ցանկացած դրսեւորման դեմ պայքարում:
Զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին ցանկանում եմ ամուր կամք՝ հաղթահարելու այս ծանր փորձությունը, իսկ տասնյակ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է ցավակցական հեռագրում:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan addressed a letter of sympathy to Prime Minister of Great Britain and Northern Ireland Theresa May regarding the terror act in London on March 22 and resulting casualties and injuries.
“At this difficult moment, I send my sincere condolences and support for the friendly British people, reaffirming Armenia’s commitment to the fight against violence and any display of terrorism.
I wish families and friends of the victims to maintain the will to overcome this hard misfortune, and I wish speedy recovery to those injured,” the letter of sympathy reads.