ՀՀ նախագահը ցավակցել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ մարտի 22-ին Լոնդոնում տեղի ունեցած ահաբեկչության եւ դրա հետեւանքով անմեղ զոհերի ու վիրավորների կապակցությամբ:
«Այս դժվարին պահին Բրիտանիայի բարեկամ ժողովրդին եւ կառավարությանը հղում եմ իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունը՝ վերահաստատելով Հայաստանի համերաշխությունը բռնության ու ահաբեկչության ցանկացած դրսեւորման դեմ պայքարում:
Զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին ցանկանում եմ ամուր կամք՝ հաղթահարելու այս ծանր փորձությունը, իսկ տասնյակ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования британскому премьеру - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня соболезнования премьер-министру Королевства Великобритании и Северной Ирландии Терезе Мэй по случаю произошедшего 22 марта в Лондоне теракта, в результате которого погибли и получили ранения мирные граждане.
«В эту тяжелую минуту выражаю искренние соболезнования и поддержку дружественному британскому народу, подтверждая солидарность Армении в борьбе с любыми проявлениями насилия и террора.
Семьям и родным погибших желаю твердости в преодолении этого тяжелого испытания, а десяткам раненых – скорейшего выздоровления», - говорится в послании президента.