Երեւան: Մեդիամաքս: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այսօր Մայր Աթոռում ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանին:
Մայր Աթոռից հայտնում են, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հաջողություններ է մաղթել Վիգեն Սարգսյանին պաշտպանության նախարարի պատասխանատու պաշտոնում:
Խոսելով բանակ-հասարակություն հարաբերությունների մասին` Գարեգին Բ-ն ընդգծել է, որ այսօր հայ ազգի յուրաքանչյուր զավակ իրեն Հայոց բանակի մասնիկը պետք է զգա: Վեհափառն ասել է, որ Հայոց եկեղեցին ամեն ջանք եւ ամեն հնարավորություն կգործադրի այդ գիտակցության ձեւավորման համար:
Պաշտպանության նախարարն անդրադարձել է ազգ եւ բանակ հասկացությունների նույնականացման անհրաժեշտությանը` ներկայացնելով բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվելիք ծրագրերը: Վիգեն Սարգսյանի խոսքով՝ բանակը ոչ միայն պետք է լինի հասարակության հայելին, այլեւ դառնա նրա «յուրօրինակ դարբնոցը»:

Ереван /Медиамакс/. Католикос Всех Армян Гарегин Второй принял сегодня в Первопрестольном Святом Эчмиадзине министра обороны Армении Вигена Саргсяна.
Как сообщили в пресс-службе Первопрестольного Эчмиадзина, Католикос Всех Армян пожелал Вигену Саргсяну успехов в должности министра обороны.
Говоря об отношениях армия-общество, Гарегин Второй подчеркнул, что сегодня каждый сын армянского народа должен ощущать себя частью армянской армии. Католикос сказал, что Армянская церковь приложит все усилия для формирования этого понимания.
Министр обороны коснулся необходимости отождествления понятий народа и армии, представив программы, которые будут осуществляться для укрепления связи между армией и обществом. По словам Вигена Саргсяна, армия должна быть не только зеркалом общества, но и ее своеобразной «кузницей».