«Զվարթնոց»-ում ժամանակակից արվեստի ցուցասրահ կբացվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանի մեկնման սրահում օգոստոսի 31-ին, ժամը 18.00-ին կբացվի ժամանակակից արվեստի Art Am ցուցասրահը:
Արմենիա Միջազգային Օդանավակայաններ ՓԲԸ հանրային կապերի պատասխանատու Գեւորգ Աբրահամյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ օդանավակայանը որոշել է աջակցել ժամանակակից արվեստին եւ հայ նկարիչներին:
«Օդանավակայանի մեկնման ու VIP սրահների մի հատվածում կգործի ցուցասրահը: Ամեն ամիս մեկ նոր նկարիչ կներկայացվի: Կարծում ենք` հետաքրքրիր կլինի ուղեւորների համար, որոնք թռիչքից առաջ կծանոթանան արվեստի գործերին»,- ասել է նա:

Modern art exhibition to open at Zvartnots Airport - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Art Am modern art exhibition will open at 18:00 on August 31 at the departure hall of Zvartnots International Airport.
Armenia International Airports CJSC Spokesperson Gevorg Abrahamyan informed Mediamax that the airport decided to support modern art and Armenian artists.
“The exhibition will be placed in certain areas of the departure and VIP halls of the airport. A new artist will be presented each month. I believe it will be interesting for the travelers, who will get familiar with artworks before their flights,” he said.