Քըրք Քրքորյանը կյանքի օրոք դարձել էր լեգենդ, ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել՝ ամերիկահայ հայտնի գործարար եւ բարերար, ՀՀ ազգային հերոս Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավ ապրեցի` լսելով հայ մեծ բարերար, Հայաստանի ազգային հերոս Քըրք Քրքորյանի մահվան լուրը: Համոզված եմ` այս ցավը Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքում կիսում են բոլորը:
Որպես ձեռներեց եւ գործարար՝ նա արդեն իր կյանքի օրոք դարձել էր լեգենդ եւ վայելում էր միջազգային հեղինակություն, դարձել էր վերապրող հայի, աշխատասեր, իմաստուն, բարի ու համեստ մարդու օրինակ:
Նրա ստեղծած «Լինսի» հիմնադրամը Հայաստանի ժողովրդին սատարեց ծանր պահի՝ օգնելով հաղթահարել դժվարությունները եւ դուրս գալ զարգացման ուղի: Հիմնադրամի իրականացրած ծրագրերը նոր հզոր շունչ հաղորդեցին Հայաստանի տնտեսությանը՝ լրջորեն փոխելով մեր երկրի նկարագիրը:
Համոզված եմ, որ մեծ հայորդու, Հայաստանի ազգային հերոսի լուսավոր հիշատակը միշտ վառ է մնալու, եւ մեր ժողովուրդը հիշելու է նրան հպարտության ու երախտագիտության զգացումներով:

Кирк Кркорян еще при жизни стал легендой, сказал президент Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сегодня выразил соболезнования по случаю смерти знаменитого американского предпринимателя и филантропа армянского происхождения, национального героя Армении Кирка Кркоряна.
«Я испытал глубокую скорбь, узнав о кончине великого армянского филантропа и  национального героя Армении Кирка Кркоряна. Уверен, эту боль разделяют все в Армении, Арцахе и Диаспоре.
Как предприниматель и бизнесмен он уже при жизни стал легендой и пользовался мировым авторитетом. Он был примером спасшегося армянина, трудолюбивого, мудрого, доброго и скромного человека.
Созданным им фонд «Линси» поддержал армянский народ в тяжелые времена, помогая стране преодолеть трудности и встать на путь развития. Программы фонда дали армянской экономике мощный импульс, значительно изменив ситуацию в нашей стране.
Уверен, что светлая память о великом армянине и национальном герое Армении сохранится навсегда, и наш народ будет вспоминать его с чувством гордости и благодарности.