Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է 100-րդ տարելիցի ծրագրերը
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ խորհրդակցություն:
Զեկույցով հանդես է եկել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների գլխավոր համակարգող, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը:
Նա ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նպատակները, խնդիրներն ու առաջիկա անելիքները, Հայաստանում եւ արտերկրում անցկացվելիք միջոցառումների ժամանակացույցն ու ծրագիրը, դրանց իրականացման գործում խորհրդարանականների մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:

Vigen Sargsyan presents Centennial events
Yerevan /Mediamax/. A meeting on preparatory works of the events of Armenian Genocide Centennial was held at the National Assembly today.
Chief coordinator of the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial, Chief of Staff of the Armenian President Vigen Sargsyan made a report during the meeting.
He presented the goals, objectives and upcoming plans of the State Committee on Coordinating the Armenian Genocide Centennial Events, the schedule and program of events due to be held in Armenia and abroad and MPs’ participation  in the events.