Երեւան: Մեդիամաքս: Հարավային Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայը հունվարի 15-ին Երեւան կայցելի:
Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնից հայտնում են, որ Ջեյմս Ապատուրայը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահի, արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարների հետ:
2014թ. սեպտեմբերին Ջեյմս Ապատուրայը գոհունակություն էր հայտնել Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ ՆԱՏՕ-ի Ուելսի գագաթնաժողովին մասնակցելու փաստի առիթով:
«ՆԱՏՕ-ն եւ անձնապես ես, շատ գոհ ենք, որ նախագահ Սարգսյանը կարողացավ մասնակցել Ուելսում կայացած ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին: Վերջին տարիների ընթացքում ՆԱՏՕ-ն եւ Հայաստանը ամուր գործնական համագործակցություն են զարգացրել: Հայաստանը ուժեր է տրամադրել Աֆղանստանում եւ Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելությունների համար: Հայաստանը պատրաստակամություն է հայտնել մասնակցելու նաեւ Աֆղանստանում անցկացվելիք ոչ ռազմական առաքելությանը, որը կմեկնարկի գալիք տարի: Այս տարի Հայաստանն ու ՆԱՏՕ-ն համաձայնեցրին նոր Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագիրը 2015-2016 թթ.-ի համար», - ասել էր Ջեյմս Ապատուրայը Մեդիամաքս-ին տված հարցազրույցում:

Спецпредставитель НАТО прибудет в Ереван - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Специальный представитель генсека НАТО на Южном Кавказе и в Центральной Азии Джеймс Аппатурай 15 января посетит Ереван.
Как сообщили в Информационном центре НАТО в Армении, Джеймс Аппатурай встретится с президентом Армении, министрами иностранных дел и обороны.
В сентябре 2014 года Джеймс Аппатурай выразил удовлетворение участием президента Армении Сержа Саргсяна в саммите НАТО в Уэльсе.
«НАТО и лично я очень довольны, что президент Саргсян смог принять участие в саммите НАТО. В последние годы между НАТО и Арменией сложилось прочное сотрудничество. Армянские военнослужащие принимали участие в миротворческих миссиях в Афганистане и Косово. Армения выразила готовность участвовать также в невоенной миссии, которая стартует в Афганистане в следующем году. В текущем году Армения и НАТО согласовали новый План действий индивидуального партнерства на 2015-2016гг.»,- говорил Джеймс Аппатурай в интервью Медиамакс.