Օդատիեզերական ոչ գծային խնդիրների մասնագետները կգան Երեւան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում հուլիսի 3-ից 6-ը կկայանա ավիացիոն եւ օդատիեզերական ոչ գծային խնդիրների վերաբերյալ միջազգային համաժողովը (ICNPAA World Congress 2018):
ICNPAA-ի կազմակերպած համաժողովը կանցկացվի Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում (ՀԱՀ) եւ ՀԱՀ-ի Գիտության ու ճարտարագիտության քոլեջում:
Կազմակերպիչները նշում են, որ միջազգային ֆորումը կխթանի գիտնական համագործակցությունը՝ խրախուսելով գաղափարների եւ տեղեկատվության տարածումը:
«Ճարտարագիտության, գիտության եւ օդատիեզերական ոլորտներում մաթեմատիկական խնդիրները խթանել են համագործակցությունը տարբեր ճյուղերի գիտնականների միջեւ: Համակարգչային տեխնոլոգիաների զարգացումը լրացուցիչ հնարավորություններ է ստեղծել մաթեմատիկական խնդիրների լուծումների համար:
Այս համաժողովում կներկայանան ակտիվ հետազոտողներ. կրտսեր եւ ավագ ներկայացուցիչներ կլինեն ինչպես ակադեմիական, այնպես էլ արդյունաբերական համայնքից: Ակնկալվում է, որ այս կերպ հնարավորություն կընձեռվի տարբեր սերունդների գիտնականների համագործակցության եւ նրանց բնագավառներում վերջին զարգացումների ամբողջական պատկերը ստանալու համար:
Կոնֆերանսը, հատկապես, միջդիսցիպլինար հետազոտական ուղղությունների ստեղծման հնարավորություն է ընձեռում՝ կապեր հաստատելով համաշխարհային ճանաչում ունեցող հետազոտողների հետ եւ հնարավոր դարձնելով համատեղ միջազգային ծրագրերի իրականացումը, ինչը, անկասկած, կբերի թարմ եւ նորարարական գաղափարներ ու տեխնոլոգիաներ ճարտարագիտության, գիտության եւ օդատիեզերական ոլորտներում»,- ասված է կազմակերպիչների հաղորդագրության մեջ:

Yerevan to host Conference in Nonlinear Problems in Aviation and Aerospace - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. On July 3-6 Yerevan will host International Conference in Nonlinear Problems in Aviation and Aerospace (ICNPAA World Congress 2018).
The conference of ICNPAA will be held at American University of Armenia (AUA) and its College of Science and Engineering.
The organizers noted that this international forum will extend scholarly cooperation and collaboration, encouraging the dissemination of ideas and information.
“Mathematical Problems in Engineering, Aerospace and Science have stimulated cooperation among scientists from a variety of disciplines. Developments in computer technology have additionally allowed for solutions of mathematical problems.
The conference will have a pool of active researchers, with a proper balance between academia and industry, as well as between senior and junior researchers, including graduate students and post-doctoral fellows. It is anticipated that such a balance will provide both senior and junior researchers an opportunity to interact and to have a wider picture of recent advances in their respective fields.
The conference, especially, enables the setting up of new interdisciplinary research directions among its participants by establishing links with world renowned researchers, making possible joint international projects that will no doubt bring about fresh and innovative ideas and technologies in engineering, aerospace and sciences,” the statement of the organizers reads.