Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահի գլխավոր խորհրդական Աքիֆ Չաղաթայ Քըլըջը փետրվարի 25-ին Անկարայում ընդունել է Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով Ռուսաստանի ԱԳ նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաեւին։
Էրդողանի խորհրդականը հայտնել է, որ քննարկվել են Թուրքիայի եւ Ռուսաստանի երկկողմ հարաբերությունները, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը եւ վերջին զարգացումները Հարավային Կովկասում:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Աքիֆ Չաղաթայ Քըլըջը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ,

Yerevan /Mediamax/. Turkey’s President Recep Tayyip Erdoğan’s chief adviser Akif Çağatay Kılıç on February 25 received in Ankara Igor Khovayev, Moscow’s special representative for the normalization process between Azerbaijan and Armenia
Erdoğan’s adviser reported that the meeting addressed the bilateral relations between Ankara and Moscow, the ongoing Baku-Yerevan normalization process, as well as the latest developments in the South Caucasus.
Mediamax notes that Akif Çağatay Kılıç is the nephew of Turkey’s special envoy for the normalization of relations with Armenia, Ambassador Serdar Kılıç.