Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահի գլխավոր խորհրդական Աքիֆ Չաղաթայ Քըլըջը փետրվարի 25-ին Անկարայում ընդունել է Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով Ռուսաստանի ԱԳ նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաեւին։
Էրդողանի խորհրդականը հայտնել է, որ քննարկվել են Թուրքիայի եւ Ռուսաստանի երկկողմ հարաբերությունները, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը եւ վերջին զարգացումները Հարավային Կովկասում:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Աքիֆ Չաղաթայ Քըլըջը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ,

Советник Эрдогана и представитель Лаврова обсудили армяно-азербайджанский процесс - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Главный советник президента Турции Акиф Чагатай Кылыч принял 25 февраля в Анкаре специального представителя главы МИД России по содействию нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией Игоря Ховаева.
Советник Эрдогана сообщил, что обсуждались двусторонние отношения между Турцией и Россией, процесс нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией и последние события на Южном Кавказе.
Медиамакс отмечает, что Акиф Чагатай Кылыч является племянником посла Сердара Кылыча – спецпредставителя Турции по нормализации отношений с Арменией.