Գրիգորյանն ու Մուստաֆաեւը հանդիպել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի տարածքում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 5-ին Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաեւի ղեկավարությամբ կայացել են երկու պետությունների պատվիրակությունների փոխադարձ այցելություններ Հայաստանի տարածք եւ Ադրբեջանի տարածք:
Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից՝ առանց մանրամասնելու, թե կոնկրետ որտեղ են այցելել պատվիրակությունները:
«2025թ. օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ կողմերը քննարկել են սահմանագծի համապատասխան հատվածների/հատվածամասերի սահմանազատման եւ ականազերծման, ինչպես նաեւ անհրաժեշտ ենթակառուցվածքների վերականգնման ու կառուցման եւ դրանց իրականացման ժամկետների հետ կապված հարցեր՝ հաղորդակցությունների ստեղծման ոլորտում գործողությունների սինխրոնիզացման նպատակով:
Պատվիրակությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի եւ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի հաջորդ հանդիպման կազմակերպման շուրջ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Deputy Prime Ministers met on the territory of Armenia and Azerbaijan
“In accordance with the agreements reached in Washington on August 8, 2025, the parties discussed issues related to the delimitation and demining of relevant sections/segments of the borderline as well as restoration and construction of necessary infrastructures and the timelines for their implementation, with the aim of synchronizing activities related to the creation of communications.
The Heads of the delegations exchanged views on the organization of the next meeting of the Commission on Delimitation and Border Security of the State Border between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the State Commission on the Delimitation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia”, Armenian MFA informs.