Փաշինյանն ու Ալիեւը քննարկել են խաղաղության օրակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) գագաթնաժողովի շրջանակներում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
«Կողմերը քննարկել են Հայաստան–Ադրբեջան խաղաղության օրակարգը՝ կարևորելով կառուցողական երկխոսության, փոխվստահության և տարածաշրջանային կայունության անհրաժեշտությունը։
Երկու ղեկավարներն էլ ընդգծել են Վաշինգտոնում կայացած վերջին գագաթնաժողովի արդյունքում ձևավորված դրական դինամիկան, որը վկայում է խաղաղության առաջմղման և հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին միջազգային հանրության աջակցության մասին:

Yerevan /Mediamax/. On the sidelines of the Shanghai Cooperation Organization (SCO) summit, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Azerbaijani President Ilham Aliyev.
“The parties discussed the Armenia-Azerbaijan peace agenda, emphasizing the need for constructive dialogue, mutual trust, and regional stability.
Both leaders emphasized the positive dynamics formed as a result of the recent summit in Washington, which testifies the international community’s support for the process of promotion of peace and normalizing relations.
The parties agreed to continue contacts,” the Armenian government press office said in a news release.