Փաշինյանն ու Ալիեւը քննարկել են խաղաղության օրակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) գագաթնաժողովի շրջանակներում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։
«Կողմերը քննարկել են Հայաստան–Ադրբեջան խաղաղության օրակարգը՝ կարևորելով կառուցողական երկխոսության, փոխվստահության և տարածաշրջանային կայունության անհրաժեշտությունը։
Երկու ղեկավարներն էլ ընդգծել են Վաշինգտոնում կայացած վերջին գագաթնաժողովի արդյունքում ձևավորված դրական դինամիկան, որը վկայում է խաղաղության առաջմղման և հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին միջազգային հանրության աջակցության մասին:

Ереван /Медиамакс/. На полях саммита Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Стороны обсудили повестку мира между Арменией и Азербайджаном, подчеркнув необходимость конструктивного диалога, взаимного доверия и региональной стабильности.
Главы двух государств отметили положительную динамику состоявшегося недавно в Вашингтоне саммита, что свидетельствует о поддержке мирного процесса и урегулирования отношений со стороны международного сообщества.
Стороны достигли договоренности о продолжении контактов», - говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении.