Փաշինյանը Կիրանցի սահմանազատումը համարում է «շրջադարձային հաջողություն» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքին հավատարիմ մնալը անվտանգության կարեւոր բուֆեր է մեզ համար»:
«Խոսվում է ԽՍՀՄ քարտեզների անընդունելիության մասին: Այս մոտեցումը շատ վտանգավոր է Հայաստանի համար, որովհետեւ հրաժարվել ԽՍՀՄ ժամանակների քարտեզներից կարող է նշանակել հրաժարվել պետականությունից ու անկախությունից, որովհետեւ մենք անկախություն ենք ստացել Խորհրդային Հայաստանի տարածքով եւ միջազգային հանրությունը մեզ այդպես է ճանաչել:
Եթե մենք ինքներս մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքը ճշգրիտ չենք ճանաչում, հնարավորություն ենք տալիս, որ ուրիշները նույնպես դա չճանաչեն, ընդ որում՝ հղում անելով մեզ վրա:  Մենք մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքը ճշգրիտ չճանաչելով՝ բացում ենք մեր դարպասները ուրիշների առաջ: Կիրանցում մենք Հայաստանի սուվերեն տարածք չենք տվել, մենք ֆիքսել ենք մեր դարպասը, մեր պետության սահմանը, մեր պետության շեմը եւ ես դա հաջողության պատմություն եմ համարում, շրջադարձային հաջողություն: Գնացեք Կիրանց եւ սեփական աչքերով կտեսնեք այդ հաջողությունը», - գրել է Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:

Пашинян считает демаркацию Киранца «переломным успехом» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что «приверженность нашей международно признанной территории является для нас важным буфером безопасности».
«Речь идет о недопустимости карт СССР. Этот подход очень опасен для Армении, поскольку отказ от карт времен СССР может означать отказ от государственности и независимости, потому что мы получили независимость на территории Советской Армении, и международное сообщество признало нас именно таким образом. Если мы сами не признаем свою международно признанную территорию, мы позволяем и другим не признавать ее, ссылаясь на нас.
Не признавая нашу международно признанную территорию, мы открываем свои ворота перед другими. В Киранце мы не отдавали суверенную территорию Армении, мы зафиксировали наши ворота, границу нашего государства, порог нашего государства, и я считаю это историей успеха, переломным успехом. Съездите в Киранц и вы собственными глазами увидите этот успех», - написал Никол Пашинян на своей странице в Facebook.