Փաշինյանը Կիրանցի սահմանազատումը համարում է «շրջադարձային հաջողություն» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքին հավատարիմ մնալը անվտանգության կարեւոր բուֆեր է մեզ համար»:
«Խոսվում է ԽՍՀՄ քարտեզների անընդունելիության մասին: Այս մոտեցումը շատ վտանգավոր է Հայաստանի համար, որովհետեւ հրաժարվել ԽՍՀՄ ժամանակների քարտեզներից կարող է նշանակել հրաժարվել պետականությունից ու անկախությունից, որովհետեւ մենք անկախություն ենք ստացել Խորհրդային Հայաստանի տարածքով եւ միջազգային հանրությունը մեզ այդպես է ճանաչել:
Եթե մենք ինքներս մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքը ճշգրիտ չենք ճանաչում, հնարավորություն ենք տալիս, որ ուրիշները նույնպես դա չճանաչեն, ընդ որում՝ հղում անելով մեզ վրա:  Մենք մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքը ճշգրիտ չճանաչելով՝ բացում ենք մեր դարպասները ուրիշների առաջ: Կիրանցում մենք Հայաստանի սուվերեն տարածք չենք տվել, մենք ֆիքսել ենք մեր դարպասը, մեր պետության սահմանը, մեր պետության շեմը եւ ես դա հաջողության պատմություն եմ համարում, շրջադարձային հաջողություն: Գնացեք Կիրանց եւ սեփական աչքերով կտեսնեք այդ հաջողությունը», - գրել է Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated that “remaining committed to our internationally recognized territory is an important security buffer for us.”
“They talk about the inadmissibility of USSR maps. This approach is very dangerous for Armenia, as abandoning the USSR-era maps could mean abandoning statehood and independence, because we gained independence on the territory of Soviet Armenia, and the international community recognized us as such.
If we ourselves do not accurately recognize our internationally recognized territory, we give others the opportunity not to recognize it either, by citing us. By not accurately recognizing our internationally recognized territory, we open our gates to others. In Kirants, we did not give up Armenia’s sovereign territory, we fixed our gate, the border of our state, the threshold of our state, and I consider it a success story, a breakthrough success. Go to Kirants and you will see that success with your own eyes,” Nikol Pashinyan wrote in a Facebook post.