Էրդողանը հիշեցրել է «Ադրբեջանի պատմական հաղթանակի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը այսօր հիշեցրել է «44-օրյա Հայրենական պատերազմում Ադրբեջանի պատմական հաղթանակի մասին, որը ձեռք բերվեց հազարավոր շեհիդների սխրանքների գնով»։
Ինչպես հաղորդում է «Ազերթաջ» գործակալությունը, ելույթ ունենալով Բիշքեկում Թյուրքական պետությունների կազմակերպության պետությունների ղեկավարների գագաթնաժողովում, Թուրքիայի ղեկավարն ասել է.
«Հուսով ենք եւ ցանկանում ենք, որ շեհիդների կյանքի գնով ձեռք բերված Ադրբեջանի պատմական ձեռքբերումները ամրապնդվեն նաեւ բանակցությունների սեղանի շուրջ՝ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման միջոցով»։

Yerevan /Mediamax/. Turkish President Recep Tayyip Erdogan reminded today about “Azerbaijan’s historic victory in the 44-day Patriotic War achieved at the cost of heroism of thousands of Shehidis.”
Speaking at the summit of heads of state of the Organization of Turkic States in Bishkek, the Turkish leader said:
“We hope and wish that historic achievements of Azerbaijan gained at the cost of the lives of the Shehidis will also be enshrined at the table of negotiations through the signing of a peace agreement.”