Էրդողանը հիշեցրել է «Ադրբեջանի պատմական հաղթանակի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը այսօր հիշեցրել է «44-օրյա Հայրենական պատերազմում Ադրբեջանի պատմական հաղթանակի մասին, որը ձեռք բերվեց հազարավոր շեհիդների սխրանքների գնով»։
Ինչպես հաղորդում է «Ազերթաջ» գործակալությունը, ելույթ ունենալով Բիշքեկում Թյուրքական պետությունների կազմակերպության պետությունների ղեկավարների գագաթնաժողովում, Թուրքիայի ղեկավարն ասել է.
«Հուսով ենք եւ ցանկանում ենք, որ շեհիդների կյանքի գնով ձեռք բերված Ադրբեջանի պատմական ձեռքբերումները ամրապնդվեն նաեւ բանակցությունների սեղանի շուրջ՝ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման միջոցով»։

Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган напомнил сегодня «об исторической победе Азербайджана в 44-дневной Отечественной войне, достигнутой ценой героизма тысяч шехидов».
Как сообщает агентство Азертадж, выступая на саммите глав государств Организации тюркских государств в Бишкеке, турецкий лидер заявил:
«Надеемся и желаем, чтобы исторические достижения Азербайджана, достигнутые ценой жизни шехидов, были также закреплены за столом переговоров посредством подписания мирного соглашения».