Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահները հաստատել են սահմանազատման կանոնակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը վավերացնելու օրենքը:
«Նախագահը ստորագրել է «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի եւ ՀՀ միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին» կանոնակարգը վավերացնելու մասին» օրենքը»,- ասվում է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում:
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը նույնպես հաստատել է Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման եւ անվտանգության հանձնաժողովի համատեղ գործունեության կանոնակարգը:

Президенты Армении и Азербайджана утвердили регламент о демаркации границы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Ваагн Хачатурян подписал сегодня закон о ратификации регламента о комиссиях по демаркации границы между Арменией и Азербайджаном.
«Президент подписал закон о ратификации регламента «О совместной деятельности комиссии по демаркации государственной границы и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном и Государственной комиссии по демаркации государственной границы между Арменией и Азербайджаном»,- говорится на официальном сайте президента Армении.
Как сообщают азербайджанские СМИ, президент Азербайджана Ильхам Алиев также утвердил регламент совместной деятельности комиссии по безопасности и демаркации границы с Арменией.