Բաքվում կոչ են անում դադարեցնել ԵՄ դիտորդների աշխատանքը Հայաստանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւն ասել է, որ Բաքուն Հայաստանում Եվրամիության քաղաքացիական առաքելության աշխատանքի շարունակության անհրաժեշտություն չի տեսնում։
«Հաշվի առնելով, որ երկու պետությունների միջեւ սահմանի սահմանազատման գործընթացն ընթանում է խաղաղության եւ փոխըմբռնման պայմաններում, կարծում ենք, որ անհրաժեշտություն չկա, որ Եվրամիության սահմանային առաքելությունը գործի հայկական կողմից Ադրբեջանի սահմանի մոտ։ Եկել է այդ առաքելության գործունեությունը դադարեցնելու ժամանակը»,- «Ազերթաջ» լրատվական գործակալությունը մեջբերում է Հաջիեւի խոսքերը:
Ադրբեջանի նախագահի օգնականն ընդգծել է, որ «սահմանների սահմանազատման գործընթացը բացառապես երկկողմանի բնույթ է կրում»։

Помощник Алиева призвал прекратить деятельность наблюдательной миссии ЕС в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что в Баку не видят необходимости в том, чтобы гражданская миссия Евросоюза в Армении продолжала деятельность на границе с Азербайджаном.
«Учитывая, что процесс делимитации границы между двумя государствами идет в условиях мира и взаимопонимания, считаем, что нет необходимости в том, чтобы пограничная миссия Европейского союза действовала вблизи границы Азербайджана со стороны Армении. Пришло время прекратить деятельность этой миссии», - приводит слова Гаджиева агентство Азертадж.
Помощник президента Азербайджана подчеркнул, что «процесс делимитации границы носит сугубо двусторонний характер».