Ալիեւ. «ԵԽԽՎ-ն կեղտոտ արշավ է վարում Ադրբեջանի դեմ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ եվրոպական մի շարք կառույցներ «լայնածավալ արշավ են սկսել» իր երկրի դեմ։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ այսօր Բաքվում ընդունելով Բուլղարիայի Ժողովրդական ժողովի նախագահ Ռոսեն Դիմիտրով Ժելյազկովին, Ալիեւը, մասնավորապես, ասել է.
«Այն բանից հետո, երբ Ադրբեջանը, միջազգային իրավունքի սկզբունքներին համապատասխան, լիովին վերականգնեց իր տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը, մեր երկրի դեմ լայնածավալ արշավ սկսվեց մի շարք եվրոպական կառույցների կողմից»։
Նրա խոսքով, «Եվրախորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովը (ԵԽԽՎ) կողմնակալ եւ կեղտոտ արշավ է վարում Ադրբեջանի դեմ, եւ այդ մոտեցումն անընդունելի է ադրբեջանական պատվիրակության համար»։

Алиев: «ПАСЕ ведет грязную кампанию против Азербайджана» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что ряд европейских институтов «развязал масштабную кампанию» против его страны.
Как сообщают азербайджанские СМИ, принимая сегодня в Баку председателя Народного собрания Болгарии Росена Димитрова Желязкова, Алиев отметил:
«После того как Азербайджан в соответствии с принципами международного права полностью восстановил свою территориальную целостность и суверенитет, рядом европейских институтов против нашей страны была развязана масштабная кампания, которая носит предвзятый характер».
По его словам, «Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) ведет предвзятую и грязную кампанию против Азербайджана и такой подход неприемлем для азербайджанской делегации».