Փաշինյանն Օվերչուկին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը քննարկել են Հարավային Կովկասում տրանսպորտային եւ տնտեսական հաղորդուղիների ապաշրջափակման հնարավորությունները:
«Հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը եւ պատրաստ է ինքնիշխանության, իրավազորության, հավասարության եւ փոխադարձության սկզբունքների հիման վրա տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը:
Քննարկել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների շրջանակում հայ-ռուսական հարաբերությունների արդիական հարցեր, ինչպես նաեւ ԵԱՏՄ ձեւաչափում փոխգործակցությանն առնչվող թեմաներ»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian Deputy Prime Minister Alexei Overchuk discussed the possibilities of unblocking transport and economic channels in the South Caucasus.
“At the meeting, Nikol Pashinyan noted that the Armenian government has presented the “Crossroads of Peace” project and is ready to the unblocking of regional transport infrastructure based on the principles of sovereignty, equality and reciprocity.
During the meeting current issues in the Armenian-Russian relations in the framework of the work of the intergovernmental commission on economic cooperation as well as issues on interaction in the EAEU format were discussed,” the government said in a news release.