Փաշինյանն Օվերչուկին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը քննարկել են Հարավային Կովկասում տրանսպորտային եւ տնտեսական հաղորդուղիների ապաշրջափակման հնարավորությունները:
«Հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը եւ պատրաստ է ինքնիշխանության, իրավազորության, հավասարության եւ փոխադարձության սկզբունքների հիման վրա տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը:
Քննարկել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների շրջանակում հայ-ռուսական հարաբերությունների արդիական հարցեր, ինչպես նաեւ ԵԱՏՄ ձեւաչափում փոխգործակցությանն առնչվող թեմաներ»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Пашинян представил Оверчуку проект «Перекресток мира» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и вице-премьер России Алексей Оверчук обсудили сегодня возможности разблокирования транспортных и экономических коммуникаций на Южном Кавказе.
«Никол Пашинян отметил, что правительство Армении представило проект «Перекресток мира» и готово разблокировать региональные транспортные инфраструктуры на основе принципов суверенитета, юрисдикции, равенства и взаимности.
Были обсуждены актуальные вопросы армяно-российских отношений в рамках работы межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Россией, а также темы, связанные с взаимодействием в формате ЕАЭС», - говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении.