Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Հայաստանի կողմից հարյուր միլիոնավոր դոլարների զենքի գնումը նոր սպառնալիք է տարածաշրջանի համար»։
Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունը, հաղորդելով Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպանի հետ Ալիեւի հանդիպման մասին, նշել է.
«Նախագահն ընդգծել է, որ այսօր Հայաստանում գլուխ են բարձրացնում ռեւանշիստական ուժերը, Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջները շարունակվում են։ Նա նշել է, որ Հայաստանի սրընթաց սպառազինումը նոր վտանգներ է ստեղծում»։
«Եթե Հայաստանն իսկապես խաղաղություն է ուզում Ադրբեջանի հետ, ապա ինչո՞ւ է հարյուր միլիոնավոր դոլարների զենքեր գնում», - ասել է Ալիեւը:

Aliyev calls “Armenia’s rapid arming” a “threat to the region” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev said today that “Armenia’s purchase of weapons worth hundreds of millions of dollars poses new threats to the region.”
The press office of the Azerbaijani president said the following about Aliyev’s meeting with the new Indian ambassador:
“The president stressed that revanchist forces are raising their heads in Armenia today, territorial claims to Azerbaijan continue. He noted that Armenia’s rapid arming poses new dangers.”
“If Armenia really wants peace with Azerbaijan, then why is it buying weapons worth hundreds of millions of dollars?” Aliyev stated.