Ըստ Ալիեւի, կողմերը պայմանավորվել են «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը մայիսի 23-ին կայացած հեռախոսազրույցում թուրք պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին տեղեկացրել է Բրյուսելում կայացած եռակողմ հանդիպման արդյունքների մասին:
«Ադրբեջանի նախագահը դրական է գնահատել եռակողմ հանդիպման արդյունքները»,- ասվում է Ալիեւի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
«Նախագահ Ալիեւն ընդգծել է, որ կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Զանգեզուրի միջանցքի բացման շուրջ, այդ թվում՝ երկաթուղու եւ ավտոճանապարհի շինարարության հարցում»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev briefed his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan during the phone conversation on May 23 on the results of the trilateral meeting in Brussels.
“The President of Azerbaijan has positively assessed the results of the trilateral meeting,” Aliyev’s press service reports.
“President Aliyev stressed that the parties reached an agreement on opening the Zangezur corridor, including on the issue of construction of both the railway and the highway,” the report says.