Ըստ Ալիեւի, կողմերը պայմանավորվել են «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը մայիսի 23-ին կայացած հեռախոսազրույցում թուրք պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին տեղեկացրել է Բրյուսելում կայացած եռակողմ հանդիպման արդյունքների մասին:
«Ադրբեջանի նախագահը դրական է գնահատել եռակողմ հանդիպման արդյունքները»,- ասվում է Ալիեւի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
«Նախագահ Ալիեւն ընդգծել է, որ կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Զանգեզուրի միջանցքի բացման շուրջ, այդ թվում՝ երկաթուղու եւ ավտոճանապարհի շինարարության հարցում»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Алиев заявил, что Азербайджан и Армения договорились о «Зангезурском коридоре» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев в телефонном разговоре 23 мая проинформировал турецкого коллегу Реджепа Тайипа Эрдогана об итогах трехсторонней встречи в Брюсселе.
«Президент Азербайджана положительно оценил итоги трехсторонней встречи», - говорится в сообщении пресс-службы Алиева.
«Президент Алиев подчеркнул, что стороны достигли договоренности по открытию Зангезурского коридора, в том числе по вопросу прокладки как железной, так и автомобильной дороги», - отмечается в сообщении.