Ադրբեջանն Ասկերանի շրջանի ուղղությամբ խախտել է շփման գիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնել է, որ այսօր, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը:
«Պաշտպանության բանակի եւ Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը եւ նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր:
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք եւ երեխաները:
Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан нарушил линию соприкосновения в направлении Аскеранского района - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Информационный штаб Арцаха сообщает, что сегодня в 16:00 часов Вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района.
«Представители Армии обороны и российских миротворческих сил, дислоцированных в Республике Арцах, пытаются путем переговоров остановить дальнейшее продвижение противника и вернуть его на исходные позиции.
Из соображений безопасности эвакуированы женщины и дети из общины Храморт Аскеранского района.
Призываем население сохранять спокойствие. На всех остальных участках линии соприкосновения ситуация на данный момент стабильная», - говорится в сообщении.