Ադրբեջանն Ասկերանի շրջանի ուղղությամբ խախտել է շփման գիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնել է, որ այսօր, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը:
«Պաշտպանության բանակի եւ Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը եւ նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր:
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք եւ երեխաները:
Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Azerbaijan violates the contact line in the direction of Askeran region - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh Information Center reports that today at around 4 p.m. Azerbaijani armed forces violated the line of contact in the direction of Parukh village of Askeran region.
“The representatives of Defense Army and Russian peacekeeping troops deployed in the Artsakh Republic are trying – through negotiations – to prevent the further advance of the adversary and return them to their starting positions.”
For security reasons women and children of Khramort community of Askeran region have been evacuated.
“We urge the population to remain calm. The situation in all other parts of the line of contact is stable at the moment,” the statement said.