Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր Հայաստանին եւ Իրանին մեղադրել է «հայկական օկուպացիայի շրջանում Ղարաբաղի տարածքով անօրինական նարկոթրաֆիկ» կազմակերպելու մեջ:
Ելույթ ունենալով ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների տեսակոնֆերանսի ժամանակ, նա, մասնավորապես, ասել է.
«Այն բանից հետո, երբ Ադրբեջանը վերականգնեց վերահսկողությունը Իրանի հետ սահմանի 130 կմ հատվածի վրա, որը գտնվում էր Հայաստանի վերահսկողության ներքո մոտ 30 տարի, մենք արգելք դրեցինք Իրանից Ադրբեջանի Ջաբրայիլի շրջանով դեպի Հայաստան եւ հետագայում դեպի Եվրոպա նարկոթրաֆիկին: Սա հուշում է, որ 30 տարի շարունակ Հայաստանը՝ Իրանի հետ հանցավոր համաձայնությամբ, օգտագործում էր Ադրբեջանի նախկին օկուպացված տարածքները դեպի Եվրոպա նարկոթրաֆիկ իրականացնելու համար»:

Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев обвинил сегодня Армению и Иран в организации «незаконного наркотрафика через территорию Карабаха в период армянской оккупации региона».
Выступая сегодня на саммите глав государств СНГ в режиме видеоконференции, он, в частности, заявил:
«После того как Азербайджан восстановил контроль участке границы с Ираном протяженностью 130 км, бывшим под контролем Армении на протяжении около 30 лет, мы поставили заслон наркотрафику из Ирана через Джабраильский район Азербайджана в Армению и далее в Европу. Это говорит о том, что на протяжении 30 лет Армения в сговоре с Ираном использовала бывшие оккупированные территории Азербайджана для осуществления наркотрафика в Европу».