Ալիեւը «վերջին նախազգուշացումն» է արել Հայաստանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «ռազմական սադրանքը, որը վերջերս իրականացվել է Հայաստանի կողմից Զանգելանի ուղղությամբ, պետք է վերջինը լինի»:
«Մենք ցուցաբերել էինք զսպվածություն եւ չէինք արձագանքել այդ սադրանքին: Եթե լինի մեկ այլ նման փորձ, ապա հակառակորդը տեղում կոչնչացվի», - ասել է Ալիեւը սահմանապահների հետ հանդիպմանը, հաղորդում է «Ինտերֆաքս-Ադրբեջան»-ը:
Ալիեւը նշել է, որ «Հայաստանում ռեւանշիստական ուժերը կրկին մեղադրանքներ են հնչեցնում Ադրբեջանի դեմ ու տարածքային պահանջներ ներկայացնում»:
«Ուզում եմ ասել, որ նրանք հրաժարվեն իրենց կեղտոտ մտադրություններից, թե չէ վերջը շատ վատ կլինի: Հայրենական պատերազմի ընթացքում մենք ցույց տվեցինք, թե ով՝ ով է: Երկաթե բռունցքը ջախջախեց թշնամու գլուխը», - ասել է Ադրբեջանի նախագահը:

Алиев сделал Армении «последнее предупреждение» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что «военная провокация, которая недавно была совершена Арменией на границе с Азербайджаном в Зангиланском направлении, должна быть последней».
«Мы проявили выдержку, и не ответил на эту провокацию. Если будет еще одна подобная попытка, то враг будет уничтожен на месте», - сказал Алиев на встрече с пограничниками, сообщает Интерфакс-Азербайджан.
Алиев отметил, что «реваншистские силы в Армении вновь выступают с обвинениями против Азербайджана и предъявляют территориальные претензии».
«Я хочу заявить, чтобы они отказались от своих грязных намерений или же конец будет очень плохим. Мы в ходе Отечественной войны показали, кто есть кто. Железный кулак смял голову врага», - сказал президент Азербайджана.