Ալիեւը «վերջին նախազգուշացումն» է արել Հայաստանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «ռազմական սադրանքը, որը վերջերս իրականացվել է Հայաստանի կողմից Զանգելանի ուղղությամբ, պետք է վերջինը լինի»:
«Մենք ցուցաբերել էինք զսպվածություն եւ չէինք արձագանքել այդ սադրանքին: Եթե լինի մեկ այլ նման փորձ, ապա հակառակորդը տեղում կոչնչացվի», - ասել է Ալիեւը սահմանապահների հետ հանդիպմանը, հաղորդում է «Ինտերֆաքս-Ադրբեջան»-ը:
Ալիեւը նշել է, որ «Հայաստանում ռեւանշիստական ուժերը կրկին մեղադրանքներ են հնչեցնում Ադրբեջանի դեմ ու տարածքային պահանջներ ներկայացնում»:
«Ուզում եմ ասել, որ նրանք հրաժարվեն իրենց կեղտոտ մտադրություններից, թե չէ վերջը շատ վատ կլինի: Հայրենական պատերազմի ընթացքում մենք ցույց տվեցինք, թե ով՝ ով է: Երկաթե բռունցքը ջախջախեց թշնամու գլուխը», - ասել է Ադրբեջանի նախագահը:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev has said today that “the military provocation Armenia recently committed on the border with Azerbaijan in the Zangilan section should be the last.”
“We showed restraint and did not respond to this provocation. If another such attempt happens, the enemy will be destroyed on the spot,” Aliyev said at a meeting with border guards, Interfax-Azerbaijan reports.
He has noted that “the revanchist forces in Armenia are again making accusations and territorial claims against Azerbaijan.”
“I want to tell them to give up their dirty intentions, or the end will be very bad. During the Patriotic war, we showed who is who. An iron fist crushed the head of the enemy,” said Aliyev.