Թուրքիան Ադրբեջանին վաճառել է Drone Killer համակարգ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքական Harp Arge ընկերությունը Ադրբեջանին է վաճառել Drone Killer համակարգը, որը նախատեսված է անօդաչու թռչող սարքերի դեմ պայքարի համար:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս գործարքը Ադրբեջան արտահանելու Harp Arge-ի առաջին փորձն է:
Drone Killer համակարգը ստեղծում է էլեկտրամագնիսական խանգարումներ՝ անօդաչու սարքի եւ կառավարման կենտրոնի միջեւ կապը խաթարելու համար, ինչպես նաեւ ապակողմնորոշում է GPS համակարգը:
Ընկերության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ համակարգը հաջողությամբ փորձարկվել է ադրբեջանական ուժային կառույցների կողմից:
Այդ համակարգը կիրառում են Թուրքիայի Զինված ուժերը, Ազգային հետախուզական ծառայությունը (MIT) եւ այլ ուժային կառույցներ:

Yerevan /Mediamax/. Turkish company Harp Arge sold the Drone Killer system for defense against unmanned aerial vehicles (UAV) to Azerbaijan.
According to Trend, the deal was Harp Arge’s first export of their systems to Azerbaijan.
Drone Killer system uses high speed electromagnetic interference to disrupt communications between drone and control unit, and disorients GPS.
The company stated that Azerbaijani defense and law enforcement ageneses successfully tested the system.
Drone Killer system is used by the Armed Forces, National Intelligence Organization (MIT) and other law enforcement agencies of Turkey.