Սարգսյանն ու Պուտինն արձանագրել են, որ Ղրիմի հանրաքվեն «ինքնորոշման իրավունքի իրացման հերթական օրինակն է» - Mediamax.am
Սարգսյանն ու Պուտինն արձանագրել են, որ Ղրիմի հանրաքվեն «ինքնորոշման իրավունքի իրացման հերթական օրինակն է»
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Վլադիմիր Պուտինը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Վլադիմիր Պուտինն արձանագրել են, որ Ղրիմում կայացած հանրաքվեն հանդիսանում է ազատ կամարտահայտման միջոցով ազգերի ինքնորոշման իրավունքի իրացման հերթական օրինակը:
Այս մասին ասվում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ` մարտի 19-ին կայացած երկու նախագահների հեռախոսազրույցի մասին:
«Միաժամանակ ընդգծվել է միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին, առաջին հերթին՝ ՄԱԿ-ի կանոնադրությանը, նվիրվածության կարեւորությունը: Պետությունների ղեկավարները նաեւ քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը եւ այդ ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Հայաստանի Նախագահը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի գործունեությունը՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկիր եւ ընդգծել համանախագահների համատեղ ջանքերի կարեւորությունը՝ միտված հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը: Սերժ Սարգսյանը վերահաստատել է Հայաստանի պատրաստակամությունը շարունակելու հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ համատեղ աշխատանքը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Sargsyan and Putin state Crimea referendum is “another example of realization of peoples’ right to self-determination" - Mediamax.am
5276 views
Sargsyan and Putin state Crimea referendum is “another example of realization of peoples’ right to self-determination"
Armenian President Serzh Sargsyan and his Russian counterpart Vladimir Putin
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan and his Russian counterpart Vladimir Putin stated that the referendum in Crimea is "another example of realization of the right of peoples of self-determination through the free expression of will”.
The Armenian presidential press service reports on the phone talk held upon the Armenian President’s initiative between the leaders of the two countries on March 19.
“At the same time, the importance of commitment to the international law standards and principles and, first of all, the UN Charter, was stressed. The Presidents also discussed issues related to the Nagorno Karabakh peace process.The Armenian President hailed Russia’s involvement as OSCE Minsk Group Co-Chair and highlighted the importance of the Co-Chairs’ joint efforts aimed at the peaceful resolution of the conflict. Serzh Sargsyan confirmed Armenia’s readiness to continue joint works with the OSCE Minsk group Co-Chairs on the settlement of the conflict”, the press release reads.