Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը հնարավորություն է ստացել դիմելու եւ ֆինանսավորում ստանալու Ամերիկյան կառավարության "Հազարամյակի մարտահրավեր” կորպորացիայի ծրագրից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետն ասել է, որ պաշտոնական Վաշինգտոնը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացված այս ծրագրի արդյունքները եւ այն գնահատել է որպես արդյունավետ, քանի որ այն բոլոր թիրախները, որոնք դրվել էին երկրի առջեւ, ամբողջությամբ իրականացվել են:
Տիգրան Սարգսյանը հավելել է, որ “Հազարամյակի մարտահրավեր”-ի կայքէջում տեղադրված են վերջին գնահատականները, որոնց համաձայն, Հայաստանը բոլոր 3 հիմնական չափանիշներով ստացել է դրական գնահատական:
“Մեր հիմնական թույլ կողմը համարվում էին կոռուպցիոն ռիսկերը, այսօր այս ոլորտում եւս արձանագրվում են դրական տեղաշարժեր”,- ասել է վարչապետը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил сегодня, что Армения получила возможность обратиться и получить финансирование от программы корпорации “Вызовы тысячелетия” правительства США.
Как сообщает Медиамакс, премьер-министр сказал, что официальный Вашингтон позитивно оценил результаты данной программы в Армении и оценил ее в качестве эффективной, так как все цели, поставленные перед страной, были полностью реализованы.
Тигран Саргсян добавил, что на сайте “Вызовы тысячелетия” выставлены последние оценки, согласно которым Армения по всем трем показателям получила позитивную оценку.
“Нашей основной слабой стороной являлись коррупционные риски, но сегодня в этой сфере также фиксируются позитивные сдвиги”,- сказал премьер-министр.