Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին նախագահ Արմեն Սարգսյանը վերահաստատել է իր վերջերս արված հայտարարությունն այն մասին, որ ինքը չի մեկնաբանում հայաստանյան քաղաքականությունը:
Fox 11 Los Angeles հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Արմեն Սարգսյանն ասել է.
«Ես այդ որոշումը կայացրել էի 2022 թվականին՝ հեռանալով հայաստանյան քաղաքականությունից: Ժողովրդավարությունը ոչ միայն ժողովրդավարական ընտրություններն են, այլեւ զսպումների եւ հակակշիռների համակարգը:
Հայաստանում, որը խորհրդարանական հանրապետություն է, չկան իրական զսպումներ եւ հակակշիռներ:
Նախագահը որեւէ լիազորություն չունի: Իմ միակ ուժը իմ անձն էր: Հետեւաբար, Հայաստանում փոփոխություններն անհրաժեշտ են, սակայն ես չեմ մեկնաբանում հայաստանյան քաղաքականությունը: Կա վարչապետ, կա կառավարություն՝ նրանք են կրում պատասխանատվությունը:
Ես եղել եմ նախագահ, ես փորձել եմ: Ոմանք ինձ լսում էին, ոմանք՝ ոչ: Ես այլեւս նախագահ չեմ, ուստի չեմ մեկնաբանում հայաստանյան գործերը»:

Yerevan /Mediamax/. Former President and Prime Minister Armen Sarkissian reiterated his recent statement that he does not comment on Armenian politics.
In an interview with Fox 11 Los Angeles, Armen Sarkissian said:
“I made a decision in 2022 when I left Armenian politics. Democracy is not only democratic elections, but checks and balances. A parliamentary republic in Armenia doesn’t have checks and balances.
President doesn’t have any power. My only power was my personality. We have to make changes in Armenia, but I’m not commenting on Armenian politics. There is prime minister, there is government, they are responsible.
I was president, I was trying. Some people were listening, some not. I’m not the president, so I’m not commenting on Armenian matters.”