Սամվել Կարապետյան. «Ապօրինի կալանքով ինձ չեն կարող ճնշել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Դատարանի որոշմամբ գործարար, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի սեփականատեր Սամվել Կարապետյանը կալանավորվել է երկու ամսով:
«Տաշիր» խմբի մամուլի ծառայությունը տարածել է Սամվել Կարապետյանի ուղերձը, որում ասված է.
«Հարգելի հայրենակիցներ,
խորին շնորհակալությունս եմ հայտնում այս օրերին իմ եւ ընտանիքիս կողքին գտնվելու եւ մեզ աջակցելու համար։ Ցավոք, դատարանը վառ օրինակ ծառայեց օրենքի եւ իրավական երկիր ունենալու հույսով ապրող մեր ազգին։ Ապացուցեց, որ դեռեւս ընդունակ չէ գործել ինքնուրույն, հանուն արդարության եւ առանց հանձնարարությունների։
Կյանքիս ընթացքում, հաջողություններին զուգընթաց ունեցել եմ նաեւ բազում դժվարություններ, սակայն ոգիս երբեք չի հանձնվել։
Ապօրինի կալանքով, շինծու մեղադրանքով ինձ չեն կարող ճնշել, շեղել որդեգրածս սկզբունքներից։ Միշտ լինելու եմ ժողովրդիս, Հայ Առաքելական սուրբ եկեղեցու կողքին, ջանք ու եռանդ չեմ խնայել ու չեմ խնայելու հայրենիքիս եւ հայության կյանքը բարելավվելու, բարեկեցիկ եւ անվտանգ ապագա կերտելու համար։ Մենք պառակտող չենք, այլ ազգը համախմբող ենք, ամուր եղեք, մեր հաղթանակին այլընտրանք չկա։ Առաջ Աստված։

Самвел Карапетян: меня не смогут сломить незаконным арестом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Решением суда предприниматель, президент группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян арестован сроком на 2 месяца.
Пресс-служба «Ташир» распространила заявление Самвела Карапетяна, в котором говорится:
«Уважаемые соотечественники,
Выражаю свою глубокую благодарность за то, что в эти дни вы находитесь рядом со мной и моей семьёй и поддерживаете нас. К сожалению, суд стал наглядным примером для нашего народа, живущего с надеждой на закон и правовое государство. Он доказал, что всё ещё не способен действовать самостоятельно, во имя справедливости и без указаний сверху.
В течение своей жизни, наряду с успехами, я сталкивался и со множеством трудностей, но мой дух всегда оставался непоколебим.
Незаконным арестом, сфабрикованным обвинением меня не смогут сломить или отвлечь от избранных мной принципов. Я всегда буду рядом со своим народом, со Святой Армянской Апостольской Церковью, не щадил и не пожалею сил и энергии ради улучшения жизни Родины и армянства, ради построения благополучного и безопасного будущего. Мы не те, кто разъединяет, а те, кто объединяет народ. Будьте сильны - у нашей победы нет альтернативы. Вперёд с Богом.