Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր չի բացառել, որ Հայաստանը դուրս կգա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ):
«Մեղավորը նրանք են, որ ձեւավորել են փուչիկ դաշինք, որի անդամները ոչ թե իրենց պայմանագրային պարտականություններն են կատարել, այլ Ադրբեջանի հետ պլանավորում էին մեր դեմ պատերազմը: Դուրս կգանք, մենք կորոշենք՝ երբ դուրս գանք։ Բա, ձեր կարծիքով, հաջորդ քայլը ո՞րն է, բա կարո՞ղ է հետ գնանք։ Ուրիշ ճանապարհ չկա»,- ԱԺ-ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ, պատասխանելով ընդդիմադիր պատգամավորների՝ դահլիճից հնչող արձագանքներին, ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Մայիսի 22-ին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ՀԱՊԿ անդամ երկրներից երկուսը մասնակցել է հայերի դեմ պատերազմի նախապատրաստությանը։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan did not rule out that Armenia will withdraw from the Collective Security Treaty Organization (CSTO).
“The culprits are those who formed a bubble bloc, the members of which did not fulfill their contractual obligations, but planned the war against us with Azerbaijan. We will withdraw, and we will decide when to withdraw. Well, in your opinion, what is the next step? Can we go back? There is no other way,” Nikol Pashinyan said at the question-and-answer session in the National Assembly today, replying to the remarks of the opposition deputies.
On May 22, Nikol Pashinyan stated that two of the CSTO member states were engaged in the preparation of war against Armenians.