Փաշինյանն ու Քվինը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ հանդիպմանը նշել է, որ «կառավարությունը բարձր է գնահատում ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացում եւ տարածաշրջանում կայունության հաստատմանն ուղղված քայլերում»:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորությունների, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ:
«Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խորացմանը, Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությանը վերաբերող հարցեր»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Пашинян и Куинн обсудили стратегический диалог Армения-США - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян отметил на встрече с послом США в Армении Кристиной Куинн, что «правительство высоко ценит усилия США в армяно-азербайджанском мирном процессе и шаги, направленные на установление стабильности в регионе».
Пресс-служба правительства сообщает, что на встрече состоялся обмен мнениями о процессах на Южном Кавказе, возможностях разблокирования региональных инфраструктур, проекте правительства Армении «Перекресток мира».
«Собеседники обсудили вопросы, связанные с углублением двустороннего сотрудничества по различным направлениям, стратегическим диалогом Армения-США», - говорится в сообщении.