Փաշինյանն ու Քվինը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ հանդիպմանը նշել է, որ «կառավարությունը բարձր է գնահատում ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացում եւ տարածաշրջանում կայունության հաստատմանն ուղղված քայլերում»:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորությունների, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ:
«Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խորացմանը, Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությանը վերաբերող հարցեր»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, during the meeting with US Ambassador to Armenia Kristina Kvien, noted that “the government highly appreciates the US efforts in the Armenia-Azerbaijan peace process and the steps aimed at establishing stability in the region.”
Government’s press office reports that at the meeting, the interlocutors exchanged views about the processes taking place in the South Caucasus, the possibilities of unblocking the regional infrastructures, Armenian government-designed Crossroads of Peace project.
“During the meeting, they also discussed issues on deepening bilateral cooperation in various directions, referred to Armenia-US strategic dialogue,” the news release reads.