Ալեն Սիմոնյանն անհրաժեշտ է համարում պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի հանդեպ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անհրաժեշտ է համարում միջազգային պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի հանդեպ:
ԱԺ-ից հայտնում են, որ այդ մասին նա ասել է՝ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժի հետ հանդիպմանը:
Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ «ակնկալում է ֆրանսիացի գործընկերների գործուն քայլերի շարունակականությունը՝ ապահովելու Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության անվտանգությունը եւ դատապարտելու հումանիտար աղետը»:
ԱԺ մամոլի ծառայության հաղորդմամբ, Ժան-Լուի Բուրլանժն ասել է, որ չնայած իր երկիրը շատ բան է անում Հայաստանի համար, բայց դա բավարար չէ ծայրահեղ լարված իրադրությունը շուտափույթ լուծելու տեսանկյունից:

Ален Симонян считает необходимым ввести санкции против Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Армении Ален Симонян считает необходимым ввести международные санкции против Азербайджана.
Пресс-служба парламента сообщила, что об этом он сказал на встрече с председателем комитета по международным отношениям Национального собрания Франции Жаном-Луи Бурланжем.
Ален Симонян отметил, что «ожидает продолжения активных действий французских партнеров по обеспечению безопасности населения Нагорного Карабаха и осуждению гуманитарной катастрофы».
Согласно сообщению пресс-службы парламента, Жан-Луи Бурланж заявил, что, хотя его страна делает очень много для Армении, этого недостаточно с точки зрения скорейшего разрешения крайне напряженной ситуации.