Վարչապետն ասել է, որ դիվանագետները «պիտի բազմապատկեն ջանքերը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «դիվանագիտական ծառայությունը պիտի բազմապատկի իր ջանքերը»:
«Այսօր, երբ կանգնած ենք արտաքին անվտանգային լրջագույն մարտահրավերների առաջ, դիվանագիտական ծառայությունը պիտի բազմապատկի իր ջանքերը` առաջ մղելու մեր պետական շահերը, պաշտպանելու մեր պետության ժողովրդավարությունը, ինքնիշխանությունը, անկախությունը, նպաստելու Հայաստանի միջազգային վարկի բարձրացմանը, տնտեսական կապերի ամրապնդմանը։
Մենք պետք է կարողանանք գնահատել նախկինում ունեցած բացթողումները և առաջ շարժվել մեր նպատակներին հասնելու համար: Ձեր աշխատանքի արդյունավետությամբ են պայմանավորված մեր ապագա նվաճումները միջազգային ասպարեզում», - ասել է Փաշինյանը Դիվանագետի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձում:

«Дипломаты должны умножить свои усилия», заявил Пашинян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал сегодня, что «дипломаты должны умножить свои усилия»:
«Сегодня, когда мы сталкиваемся с серьезными вызовами в сфере безопасности, дипломатическая служба должна умножить свои усилия по продвижению наших государственных интересов, защите демократии, суверенитета и независимости нашего государства, увеличению международного авторитета Армении, укреплению экономических связей.
Мы должны суметь оценить наши предыдущие упущения и двигаться вперед для достижения наших целей. Наши будущие достижения на международной арене обусловлены эффективностью вашей работы», - сказал Пашинян в поздравительном послании по случаю Дня дипломата.