Հարությունյան. Արցախի կարգավիճակի հետ կապված փաստաթուղթ չի քննարկվում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է, որ այսօր Երեւանում մասնակցել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի նիստին։
«Տեղի ունեցած քննարկումներից հետո ցանկանում եմ մեկ անգամ եւս արձանագրել, որ այս փուլում Արցախի կարգավիճակի հետ կապված որեւէ փաստաթուղթ չի քննարկվում։
ՀՀ մեր գործընկերներին ուղղված իմ խոսքում բառացիորեն փոխանցել եմ բոլորիս մտահոգությունները՝ ընդգծելով, որ ոչ մի փաստաթուղթ չի կարող ստորադասել մեր ժողովրդի ազատ եւ ինքնիշխան ապրելու իրավունքն ու ձգտումները։
ՀՀ իշխանությունները վերահաստատել են, որ առանց Արցախի իշխանությունների հետ քննարկելու եւ մեր ժողովրդի կարծիքը հաշվի առնելու Արցախին առնչվող որեւէ փաստաթուղթ չի ստորագրվելու»,- հայտնել է Արցախի նախագահը:

Yerevan /Mediamax/. President of Artsakh Arayik Harutyunyan stated that today he attended the session of the Armenian Security Council in Yerevan.
“Following the discussions, I would like to record once again that at this phase no document related to the status of Artsakh is being discussed.
In my speech addressed to our Armenian colleagues, I conveyed all our concerns, emphasizing that no document can subordinate the right and aspirations of our people to live free and sovereign.
The Armenian authorities have reaffirmed that no document related to Artsakh will be signed without discussing with the Artsakh authorities and taking into account the opinion of our people,” the Artsakh president said.