Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ պետական կառավարման համակարգը «ռեսթարթի» (վերագործարկման-խմբ.) անհրաժեշտություն ունի:
Ներկայացնելով վարչապետի աշխատակազմի նորանշանակ ղեկավար Արսեն Թորոսյանին՝ նա նշել է, որ «այդ ռեսթարթն է այն հիմնական խնդիրը, որ դրվում է նրա առաջ»:
«Պատերազմի հետեւանքներով հանրության նման՝ պետական կառավարման համակարգն էլ ինչ-որ առումով շոկի մեջ է հայտնվել, իհարկե, չեմ կարող ասել, որ հիմա նույն իրավիճակն է, ինչ, օրինակ, նոյեմբերին, բայց կարող ենք նշել, որ այդ ռեսթարթը միանշանակ պետք է սկսվի վարչապետի աշխատակազմից:
Մենք պետք է այս իրավիճակում պետական կառավարման նոր նշաձող դնենք, որը հանրությանը մատուցվող ծառայություն է, եւ այդ ծառայության որակը պետք է բերենք բոլորովին նոր մակարդակի»,- ասել է վարչապետը:

Pashinyan: The restart must begin with Prime Minister’ Staff - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan today has stated that the public administration system requires a restart.
Presenting new Chief of PM’s Staff Arsen Torosyan, Pashinyan has noted that “this restart is Mr. Torosyan’s primary task.”
“As a result of the war, the public administration system too experienced shock, the same as the population did. I do not think the situation now is the same as in November, for instance, but the restart must clearly begin with the Staff of the Prime Minister.
We have set a new bar for the public administration system. It is a service provided to the people, and we must take the quality of this service to a new level,” stated Nikol Pashinyan.