Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ այսօր կայացած խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են Սյունիքի մարզի խնդիրները:
«Հայտնի իրադարձությունների բերումով Սյունիքի սահմանային միջավայրն էական փոփոխություններ է կրել, եւ այսօր պետք է քննարկենք այն միջոցառումները, որ իրականացվում են Սյունիքի հատվածում Հայաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար: Բազմիցս եմ առիթ ունեցել ասելու, որ Սյունիքը համարում եմ մեր պետականության ողնաշարը, եւ մենք պետք է բոլոր միջոցները ձեռնարկենք Սյունիքում Հայաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար», - իր խոսքում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետին զեկուցել են Սյունիքի սահմանամերձ համայնքների եւ ճանապարհների անվտանգության ապահովման, սահմանային կետերի տեղորոշման աշխատանքների, քաղաքացիների հնարավոր գույքային վնասների փոխհատուցման գործընթացի եւ հարակից այլ խնդիրների լուծման ընթացքի մասին:

Pashinyan speaks of ensuring Armenia’s security in Syunik - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan today has held a meeting that considered the issues in Syunik region.
“Due to the developments we all know, the border environment has changed significantly in Syunik, and we need to discuss the measures conducted to ensure the security of Armenia in Syunik. I have said frequently that I consider Syunik the spine of our statehood, and we must do everything possible to ensure Armenia’s security in Syunik,” remarked Pashinyan.
He has heard reports on settlement of issues pertaining to the security of border villages and roads, location of border checkpoints, compensation of possible damages suffered by the population, and related matters.
Nikol Pashinyan has instructed relevant bodies to carry on the efforts in the framework of the interdepartmental working group.