Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ այսօր կայացած խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են Սյունիքի մարզի խնդիրները:
«Հայտնի իրադարձությունների բերումով Սյունիքի սահմանային միջավայրն էական փոփոխություններ է կրել, եւ այսօր պետք է քննարկենք այն միջոցառումները, որ իրականացվում են Սյունիքի հատվածում Հայաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար: Բազմիցս եմ առիթ ունեցել ասելու, որ Սյունիքը համարում եմ մեր պետականության ողնաշարը, եւ մենք պետք է բոլոր միջոցները ձեռնարկենք Սյունիքում Հայաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար», - իր խոսքում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետին զեկուցել են Սյունիքի սահմանամերձ համայնքների եւ ճանապարհների անվտանգության ապահովման, սահմանային կետերի տեղորոշման աշխատանքների, քաղաքացիների հնարավոր գույքային վնասների փոխհատուցման գործընթացի եւ հարակից այլ խնդիրների լուծման ընթացքի մասին:

Пашинян провел совещание по вопросам обеспечения безопасности в Сюнике - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня на совещании у премьер-министра Армении Никола Пашиняна обсуждались вопросы, касающиеся Сюникской области.
«В связи с известными событиями пограничная среда Сюника претерпела существенные изменения, и сегодня мы должны обсудить меры, предпринимаемые для обеспечения безопасности Армении в Сюнике. Я неоднократно заявлял, что считаю Сюник хребтом нашей государственности, и мы должны предпринять все возможные меры для обеспечения безопасности Армении в Сюнике», - сказал Пашинян.
Премьер-министр был проинформирован об обеспечении безопасности приграничных населенных пунктов и дорог в Сюнике, о работах по определению местонахождения пограничных пунктов пропуска, о процессе компенсации возможного имущественного ущерба граждан.