Նիկոլ Փաշինյան․Մենք համախմբված ենք՝ ինչպես երբեւէ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում մեկնարկած Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի սկզբում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ այն տեղի է ունենում Հայաստանի համար բարդ պայմաններում։
«Երկու շաբաթ է, ինչ Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի շփման գծի ողջ երկայնքով չեն դադարում մարտերը՝ ժամանակակից սպառազինության բոլոր տեսակների կիրառմամբ։ ԼՂ եւ Հայաստանի քաղաքներն ու գյուղերը, քաղաքացիական օբյեկտներն ու ենթակառուցվածքները գտնվում են հրթիռային ու հրետանային կրակի տակ։ Կան մահացածներ ու վիրավորներ, այդ թվում՝ քաղաքացիների շրջանում»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Հայաստանի վարչապետն ասել է նաեւ, որ չնայած դժվարություններին, «մեր ազգը համախմբված է՝ ինչպես երբեւէ, լի է մինչեւ վերջ պայքարելու վճռականությամբ, պաշտպանելու մեր ազատությունն ու անկախությունը»:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել պատվիրակությունների բոլոր անդամներին՝ այսպիսի ոչ սովորական պայմաններում Հայաստան ժամանելու համար, սա հատուկ գնահատելի է մեզ համար»,- ասել է նա:

Никол Пашинян: «Мы сплочены как никогда» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на заседании Евразийского межправительственного совета, что оно проходит в сложных для Армении условиях.
«Вот уже две недели,  как не прекращаются боевые действия с применением всех видов современного вооружения на линии соприкосновения между Нагорным Карабахом и Азербайджаном.
Города и села Нагорного Карабаха и Армении, гражданские объекты и инфраструктура подвергаются ракетным и артиллерийским обстрелам. Есть убитые и раненые, в том числе среди гражданского населения»,- сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр Армении заявил также, что, несмотря на трудности, «наш народ  сплочен как никогда, полон решимости бороться до конца, защищать свою свободу и независимость».
«Хочу поблагодарить все делегации за то, что приехали в Армению в такое непростое время, это особенно ценно для нас»,- сказал он.