Ռուսաստանի ԱՀԾ տնօրեն Նարիշկին. Ահաբեկիչները մեկնում են Ղարաբաղ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության ծառայության (ԱՀԾ) տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինն այսօր ասել է, որ «ահաբեկչական կազմակերպությունների գրոհայինները մեկնում են ԼՂ հակամարտության գոտի»:
ԱՀԾ-ն այսօր տարածել է Նարիշկինի հայտարարությունը, որը մեջբերել է ՏԱՍՍ-ը:
«ԱՀԾ տեղեկատվության համաձայն, հակամարտության գոտի ակտիվորեն մեկնում են Մերձավոր Արեւելքում գործող ահաբեկչական կազմակերպությունների վարձկաններ: Նրանք ներկայացնում են «Ջեբհատ ան-Նուսրան», «Ֆիրքատ ալ-Ամզա», «Սուլթան Մուրադ» խմբավորումները», - ասել է Նառիշկինը:
Նա ընդգծել է, որ խոսքը «հարյուրավոր եւ նույնիսկ հազարավոր» արմատականների մասին է, որոնք հույս ունեն գումար աշխատել նոր պատերազմում:

Head of Russia’s Foreign Intelligence Service says terrorists are headed to Karabakh - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Head of Foreign Intelligence Service of Russia Sergey Naryshkin has stated today that "militants from terrorist organizations are headed to the Karabakh conflict zone.”
The Intelligence Service has released his remarks in a press statement, TASS reports.
“According to the information we have, mercenaries from international terrorist organizations fighting in the Middle East Jabhat al-Nusra, Firqat Al-Hamza and Sultan Murad Division as well as extremist Kurdish groups are actively coming to the Karabakh conflict zone,” said Naryshkin.
Sergey Naryshkin has underlined that hundreds and even thousands of radical militants are getting involved, as they hope to make money on the new Karabakh war.