Ռուսաստանի ԱՀԾ տնօրեն Նարիշկին. Ահաբեկիչները մեկնում են Ղարաբաղ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության ծառայության (ԱՀԾ) տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինն այսօր ասել է, որ «ահաբեկչական կազմակերպությունների գրոհայինները մեկնում են ԼՂ հակամարտության գոտի»:
ԱՀԾ-ն այսօր տարածել է Նարիշկինի հայտարարությունը, որը մեջբերել է ՏԱՍՍ-ը:
«ԱՀԾ տեղեկատվության համաձայն, հակամարտության գոտի ակտիվորեն մեկնում են Մերձավոր Արեւելքում գործող ահաբեկչական կազմակերպությունների վարձկաններ: Նրանք ներկայացնում են «Ջեբհատ ան-Նուսրան», «Ֆիրքատ ալ-Ամզա», «Սուլթան Մուրադ» խմբավորումները», - ասել է Նառիշկինը:
Նա ընդգծել է, որ խոսքը «հարյուրավոր եւ նույնիսկ հազարավոր» արմատականների մասին է, որոնք հույս ունեն գումար աշխատել նոր պատերազմում:

Директор СВР России: террористы устремились в Карабах - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Директор Службы внешней разведки России Сергей Нарышкин заявил сегодня, что «боевики из террористических организаций устремились в зону конфликта в Нагорном Карабахе».
Текст его заявления распространила пресс-служба СВР, сообщает ТАСС.
«По имеющейся в СВР информации, в зону конфликта активно подтягиваются наемники из воюющих на Ближнем Востоке международных террористических организаций «Джебхат ан-Нусра», «Фиркат аль-Хамза», «Султан Мурад», а также экстремистских курдских группировок», - заявил глава СВР.
Нарышкие подчеркнул, что речь идет о сотнях и уже даже тысячах радикалов, рассчитывающих заработать на новой карабахской войне.