Քոչարյանը Փաշինյանին անվանել է «սպառնալիք օրենքի գերակայությանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը «Ինչո՞ւ է Հայաստանի վարչապետը սպառնալիք օրենքի գերակայությանը» վերնագրով հոդված է հրապարակել Euractiv.com կայքում:
Կայքը նշում է,  որ Հայաստանի նախկին նախագահը «այս հոդվածն ուղարկել է բանտից»:
Ծավալուն հոդվածում Ռոբերտ Քոչարյանը գրում է, որ անօրինական կերպով շարունակում է կալանված մնալ:
«Ես շարունակում եմ ապօրինաբար բանտում պահվել, քանի որ ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ եմ, որը քննադատում է Նիկոլ Փաշինյանի անսահման պոպուլիզմը»,- գրում է նախկին նախագահը:
Հոդվածում Ռոբերտ Քոչարյանը հիշեցնում է, որ 2008թ. մարտի 1-ից դեպքերից հետո Նիկոլ Փաշինյանը դատապարտվել էր 7 տարվա ազատազրկման:
«Կոչ եմ անում Եվրոպայի խորհրդի եւ Եվրամիության ղեկավարներին միանալ ինձ եւ Հայաստանի իշխանություններից պահանջել լիարժեք պահպանել մարդու իրավունքների միջազգային ստանդարտները, ներառյալ արդար դատավարությունը եւ պաշտպանությունը խտրականությունից»,- գրում է նախկին նախագահը:

Кочарян назвал Пашиняна «угрозой верховенству закона» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Экс-президент Армении Роберт Кочарян опубликовал статью «Почему премьер-министр Армении является угрозой верховенству закона» на сайте  Euractiv.com.
На сайте отмечается, что «бывший президент Армении отправил эту статью из тюрьмы».
В объемной статье Роберт Кочарян пишет, что остается под арестом незаконно.
«Я продолжаю незаконно оставаться в тюрьме, потому что являюсь оппозиционным политиком, критикующим безграничный популизм Никола Пашиняна»,- отмечает экс-президент.
Роберт Кочарян напоминает в статье, что после событий 1 марта 2008г. Никол Пашинян был приговорен к 7 годам лишения свободы.
«Призываю руководителей Совета Европы и Евросоюза присоединиться ко мне и потребовать от властей Армении полноценного соблюдения международных стандартов соблюдения прав человека, включая право на справедливый суд и защиту от дискриминации»,- пишет бывший президент Армении.