Քոչարյանը Փաշինյանին անվանել է «սպառնալիք օրենքի գերակայությանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը «Ինչո՞ւ է Հայաստանի վարչապետը սպառնալիք օրենքի գերակայությանը» վերնագրով հոդված է հրապարակել Euractiv.com կայքում:
Կայքը նշում է,  որ Հայաստանի նախկին նախագահը «այս հոդվածն ուղարկել է բանտից»:
Ծավալուն հոդվածում Ռոբերտ Քոչարյանը գրում է, որ անօրինական կերպով շարունակում է կալանված մնալ:
«Ես շարունակում եմ ապօրինաբար բանտում պահվել, քանի որ ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ եմ, որը քննադատում է Նիկոլ Փաշինյանի անսահման պոպուլիզմը»,- գրում է նախկին նախագահը:
Հոդվածում Ռոբերտ Քոչարյանը հիշեցնում է, որ 2008թ. մարտի 1-ից դեպքերից հետո Նիկոլ Փաշինյանը դատապարտվել էր 7 տարվա ազատազրկման:
«Կոչ եմ անում Եվրոպայի խորհրդի եւ Եվրամիության ղեկավարներին միանալ ինձ եւ Հայաստանի իշխանություններից պահանջել լիարժեք պահպանել մարդու իրավունքների միջազգային ստանդարտները, ներառյալ արդար դատավարությունը եւ պաշտպանությունը խտրականությունից»,- գրում է նախկին նախագահը:

Kocharyan calls Pashinyan “a threat to rule of law” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Former President of Armenia Robert Kocharyan has written an op-ed titled “Why Armenia’s prime minister is a threat to rule of law” for Euractiv.com.
Euractiv.com points out that Kocharyan “sent this op-ed from prison”.
The former president writes in the lengthy op-ed that he continues to be held in prison unlawfully.
“I am being held in prison unlawfully because I am an opposition politician, critical of Nikol Pashinyan’s unrestrained populism,” claims Kocharyan.
He recalls the Nikol Pashinyan was sentenced to 7 years of imprisonment after the events of March 1, 2008.
“I call on the leaders of the Council of Europe and of the European Union to stand by my side, and demand the full and strict compliance by Armenian authorities to International Human Rights standards, including a fair trial and protection from discrimination,” Kocharyan said in the op-ed.