Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Բախտաձեի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն հունվարի 15-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Բոլնիսիում:
Վրաստանի կառավարության ղեկավարը եւս մեկ անգամ  շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ եւ համոզմունք հայտնել, որ երկկողմ հետագա ակտիվ փոխգործակցությունը կնպաստի երկու հարեւան ու բարեկամ պետությունների միջեւ տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը, հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծել է հայ-վրացական հարաբերությունների կարեւորությունը բոլոր ոլորտներում:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Մամուկա Բախտաձեն կարճատեւ հանդիպում են ունեցել նաեւ հայերով բնակեցված Բոլնիսի գյուղի բնակիչների հետ:

Пашинян провел неформальную встречу с Бахтадзе - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и глава правительства Грузии Мамука Бахтадхе 15 января провели неформальную встречу в Болниси.
Мамука Бахтадзе еще раз поздравил Никола Пашиняна с назначением на пост премьер-министра и выразил надежду, что дальнейшее двустороннее активное сотрудничество будет способствовать развитию отношений между двумя соседними и дружественными странами в различных сферах, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Никол Пашинян подчеркнул важность армяно-грузинского сотрудничества во всех сферах.
Никол Пашинян и Мамука Бахтадзе также провели короткую встречу с жителями села Болниси, населенного преимущественно армянами.