Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Բախտաձեի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն հունվարի 15-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Բոլնիսիում:
Վրաստանի կառավարության ղեկավարը եւս մեկ անգամ  շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ եւ համոզմունք հայտնել, որ երկկողմ հետագա ակտիվ փոխգործակցությունը կնպաստի երկու հարեւան ու բարեկամ պետությունների միջեւ տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը, հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծել է հայ-վրացական հարաբերությունների կարեւորությունը բոլոր ոլորտներում:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Մամուկա Բախտաձեն կարճատեւ հանդիպում են ունեցել նաեւ հայերով բնակեցված Բոլնիսի գյուղի բնակիչների հետ:

Nikol Pashinyan meets with Georgian PM
Yerevan/Mediamax/. On January 15 Armenian and Georgian Prime Ministers Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze held an informal meeting in Bolnisi, Georgia.
Mamuka Bakhtadze congratulated Nikol Pashinyan once again on his appointment as Armenia’s Prime Minister and expressed hope that further active bilateral cooperation will stimulate the development of relations in various spheres between the two neighbors and friendly countries, Armenian government’s press service reports.
Nikol Pashinyan attached importance to Armenian-Georgian partnership in all sectors.
The Armenian and Georgian PMs also held a short meeting with residents of Bolnisi, populated predominantly by Armenians.